Game of Thrones - Sezon 6

Game Of Thrones Viki sitesinden
(Sezon 6 sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Game of Thrones 6. Sezon
Sezon 6.jpeg
Tanımlama
Toplam Bölüm 10
Yayın Tarihi (HBO) 24 Nisan 2016 – 26 Haziran 2016
DVD Çıkış Tarihi 15 Kasım 2016
Sezon Kronolojisi
← Önceki Sonraki →
"Sezon 5" "Sezon 7"

Sezon 6, Game of Thrones dizisinin 2016 yılında yayınlanan altıncı sezonudur. Sezon, A Song of Ice and Fire serisinin dördüncü ve beşinci kitabı olan Kargaların Ziyafeti ve Ejderhaların Dansı'ndan bazı bölümleri içerirken henüz yayınlanmamış olan Kış Rüzgarları'ndan da bölümler içermektedir.

Bölümler

# Bölüm İsmi Yönetmen Yazar Orjinal Yayın Tarihi
1 The Red Woman Jeremy Podeswa David Benioff & D.B. Weiss 24 Nisan, 2016
Jon'un akıbeti belli olur. Daenerys, Khal Moro'nun karşısına çıkar. Tyrion, Meereen'de yaşamaya alışır. Ramsey, köpeklerini Theon ve Sansa'nın peşinden yollar. Ellaria ve Kum Yılanları harekete geçerler. Cersei, kızı Myrcella'nın yasını tutar.
2 Home Jeremy Podeswa Dave Hill 1 Mayıs, 2016
Bran, Üç Gözlü Karga ile alıştırma yapar. Tommen, Cersei ile görüşür. Tyrion, cesur bir harekette bulunur. Pyke'ta yeni sorunlar vuku bulurken Theon oradan ayrılır. Ramsey'nin kardeşi dünyaya gelir. Davos, Melisandre'den bir mucize yapmasını ister.
3 Oathbreaker Daniel Sackheim David Benioff & D.B. Weiss 8 Mayıs, 2016
Daenerys, Vaes Dothrak'a ulaşır. Sam ve Gilly, Boynuz Tepe'ye gitmek için denizde yolculuk yapar. Arya, Hiç Kimse olarak antreman yapar. Varys, Harpiya'nın Oğulları hakkında bilgi bulur. Ramsey, bir hediye teslim alır. Tommen, Yüce Serçe ile görüşür. Kara Kale'de bir mucize meydana gelir.
4 Book of Stranger Daniel Sackheim David Benioff & D.B. Weiss 15 Mayıs, 2016
Sansa, Kara Kale' ye ulaşır. Tyrion, köle efendileri ile anlaşma yapar. Jorah Ve Daario, Vaes Dothrak'a sızar. Ramsey, Jon'a bir mektup yollar. Theon, Pyke'a ulaşır. Cersei ve Olenna Tyrell, Yüce Serçe'ye karşı entrika düzenler.
5 The Door Jack Bender David Benioff & D.B. Weiss 22 Mayıs, 2016
Jon ve Sansa plan yapar. Arya'ya kendini kanıtlaması için bir şans daha verilir. Jorah, Daenerys'e bir sırrı itiraf eder. Tyrion, Kızıl Rahibe ile görüşür. Yara, hakimiyetinin sınandığını anlar. Bran, Ötekilerin kökenini keşfeder.
6 Blood of My Blood Jack Bender Bryan Cogman 29 Mayıs, 2016
Bran ve Meera yeni bir müttefik bulur. Gilly, Sam'in ailesi ile tanışır. Arya, zor bir seçim yapar. Lannister ve Tyrell orduları Yüce Serçe'ye karşı yürüyüş yapar.
7 The Broken Man Mark Mylod Bryan Cogman 5 Haziran, 2016
Jon ve Sansa askerleri bir araya getirir. Jaime, Nehirova'ya ulaşır. Olenna Tyrell, Kral Toprakları'nden ayrılmayı planlar. Theon ve Yara bir istikamet için plan yapar. Arya, ayrılmayı planlar.
8 No One Mark Mylod David Benioff & D.B. Weiss 12 Haziran, 2016
Brienne, Nehirova'ya varır. Arya, barınak arar. Jaime, Edmure Tully ile görüşür. Cersei, İnanç'a meydan okur. Sandor Clegane, intikam için ava çıkar. Tyrion, önceden verdiği kararların sonuçlarıyla yüzleşir.
9 Battle of the Bastards Miguel Sapochnik David Benioff & D.B. Weiss 19 Haziran, 2016
Jon ve Sansa, Kışyarı açıklarında Ramsey Bolton'la yüzleşir. Daenerys, düşmanlarına karşılık verir. Theon ve Yara, Meereen'e ulaşır.
10 The Winds of Winter Miguel Sapochnik David Benioff & D.B. Weiss 26 Haziran, 2016
Cersei ve Loras Tyrell, İnanç tarafından yargılanır. Daenerys, Westeros'a yelken açmak için hazırlık yapar. Davos ve Melisandre yüz yüze gelir. Sam ve Gilly, Hisar'a ulaşır. Bran, uzun süredir saklı kalan bir sırrı keşfeder. Lord Frey'nin davetsiz bir misafiri vardır.