Shae

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Shae
Shae.jpg
Karakter Bilgisi
Doğum 280FS veya 281FS
Ölüm 300FSKral Toprakları, El Kulesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (görüldü)
Kralların Çarpışması (görüldü)
Kılıçların Fırtınası (görüldü)
Kargaların Ziyafeti (bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (bahsedildi)
Kış Rüzgarları (bahsedildi)
Oyuncu Sibel Kekilli
TV Sezon 1
Sezon 2
Sezon 3
Sezon 4

Shae, kamp takipçisi olan genç bir kadındı ve Tyrion Lannister’ın hizmetine girmiştir.

Görünüm

Shae, iri siyah gözleri ve siyah saçlarıyla kısa ve çok güzeldir.

Hayatı

Babası ve onun fahişesi mutfakta ona zamparalık etmeye çalıştığında Shae evden kaçtı.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Bronn onu kendine kadın arayan Tyrion’a getirdiğinde Shae, bir kamp takipçisi olarak Tywin Lannister’ın ordusunda görev yapıyordu. Tyrion onunla savaştan hem önce hem sonra birlikte oldu. Babasının bir daha fahişe getirmemesine dair olan açık emri Tyrion, Shae’yi Kral Toprakları'na götürmesine engel olamadı.

Kralların Çarpışması

Tyrion-Shae- Algesiras ©

Shae Kral Toprakları'na ulaştığında, Tyrion’ın babası onu Kral Toprakları'na getirmesine karşı çıkması yüzünden Tyrion Shae’yi saraya getiremedi, Shae şehirde bir eve yerleşti. Tyrion sıkça Shae’nin hizmetini kullanıyor, seçkin kadını rolü için onu itiyor ve ona karşı çok güçlü hisleri olduğunu keşfediyordu. Shae’nin Kral Toprakları'ndaki varlığının farkedilmesi Tyrion’a karşı bir silah olabilirdi. Varys’in Shae’nin varlığını anında öğrenmesine rağmen defalarca kez buluşmalarını kolaylaştırmak için onun güvenliğini ve sırını korumaya çalışır. Tyrion ilk seferde, onu gizli olarak buluşabilecekleri bir randevu evinde tutar.

Tyrion, Stannis Baratheon’un ordusunun yaklaşmasıyla ve şehirde birkaç kez isyan çıkmasıyla Shae’nin güvenliği için korkar ve onu Kızıl Kaleye getirir. Onu görmeye devam ederken kılıf olarak da ona Lollys Stokeworth’un hizmetçiliği işini bulur.

Kılıçların Fırtınası

Tyrion’un Sansa Stark ile evlenmesinden sonra, Shae Sansa Stark'ın hizmetçisi olarak Tyrion’a yakın olmaya devam edebiliyordu. Ancak Tyrion onun güvenliği için endişeliydi ve uzakta olduğu için araları kopuktu ve de Cersei’in şüphelerini bitirmek için evlenmişti.sonunda, Shae ile ser Tallad’ın evlenmelerini ayarlamaya karar verir. Ancak Tyrion bunu yapacakken kral Joffrey’in cinayetiyle suçlanır.

Tyrion yargılanması sırasında Shae, Sansa Stark'ın kral Joffrey ve Lord Tywin Lannister’ı öldürmeyi planladığını söylerek Tyrion’a ihanet eder. İlişkilerinin özel detaylarının tamamını açığa vurur-ona dediği “Lannister devi” dahil- Cersei onun tanıklığı karşılığında onu bir şövalyeye papaz evinde evlendirmeyi teklif eder.

Kara hücrelerden kaçışından sonra Tyrion, Tywin Lannister’ın yatak odalarına vardığında Shae, Tywin’in yatağındaydı. Tyrion onu babasının altın makam zinciriyle boğarak öldürdü.

Kargaların Ziyafeti

Bedeni, yatakta, Tyrion’ın onu bıraktığı yerde bulundu. Cersei cesedinin ortadan kaldırılmasını emretti ve kral elinin yatağındaki varlığı gizli tutuldu