Shiera Seastar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
TargaryenHanesi.png
Shiera Seastar
TargaryenHanesi.png
Sheria Seastar.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Targaryen Hanesi
Irk Valyrian
Doğum FS 178 ile FS 184 arası, Kral'ın Şehri
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Yeminli Kılıç (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Shiera Seastar, Kral Aegon IV Targaryen'in Lys'li Serenei'den doğan piç kızı ve Büyük Piçler'in sonuncusudur. Güzelliği ile bilinir ve Brynden Nehir'in sevgilisidir.

Shiera Seastar TheMico.jpg

Görünüş ve Karakter

Shiera muhteşem bir güzelliğe sahiptir, Targaryen'lerin gümüş-altın renkte uzun saçları ile kalp şeklinde bir yüzü vardır. Birbirinden uyumsuz -biri mavi diğeri yeşil- gözleri güzelliğinin tek kusuru olarak söylenir. Fildişi renklerinde danteller ve gümüş renkte kumaşlar sevdiği söylensede altın rengini sevdiği de kabul gören bir gerçektir.

Küçük yaşlarda okumaya başlayan Shiera birçok dil öğrenmiş ve gizemli bir kütüphane kurdurmuştur. Karanlık sanatlara olan becerisinin annesi Serenei'den kaynaklandığı söylenir. Gümüşten yapılmış büyük kolyesi gözlerinin rengine göre zümrüt ve safirden yapılmıştır.

Denkata5698 ShieraSeastar jpg.jpg

Tarihi

Shiera, Kral Aegon IV Targaryen ile dokuzuncu ve son metresi, eski Valyrian soyundan gelmiş ancak yoksullukla birlikte soyunun yaşayan son üyesi olan Lys'li Serenei'inin kızı olarak dünyaya gelir. Shiera'nın annesi sarayda yaşayanlar tarafından sevilmez; soğuk ve kibirli birisi olarak görülür, gençliğini ve güzelliğini korumak için karanlık sanatlarla uğraştığı söylenir ve kraldan daha yaşlı olduğu iddia edilir. Yine aynı kişiler Serenei'nin Kral Aegon'un diğer metreslerinden daha güzel olduğunu kabul ederler. Shiera doğduğunda annesinin vasiyet gereği ona Deniz Yıldızı denmiştir.

Shiera asla evlenmez fakat bir çok sevgilisi ve onun uğruna yapılan düellolar olur. Üvey kardeşi Kanlıkuzgun en büyük taliplisi olmuş ve ona sürekli olarak evlenme teklifi etmiştir. Shiera teklifleri reddetmesine rağmen onunla birlikte olur. Diğer üvey kardeşi Acıçelik'te Shiera'yı arzulamış ancak Shiera Kanlıkuzgun'u seçince Acıçelik ile Kanlıkuzgun arasındaki nefret daha da artırmıştır.

Kanlıkuzgun ile olan ilişkisi aleni şekilde bilinir. Söylenenlere göre güzelliğini korumak için bakire kızların kanında banyo yapmıştır.

Alıntılar

Dunk : Birçok kraliçe ve prenses tanıdın, ruhlarını şeytana satan ve karanlık sanatlarla uğraşan varmıydı. Egg : Kanlıkuzgun'un sevgilisi Leydi Shiera vardı. Hatta bakire kızların kanlarıyla banyo yapardı.

Dunk ve Egg'in konuşması

Acıçelik ve Kanlıkuzgun Shiera Seastar'a aşık oldu ve Yedi Krallık kanadı.

Barristan Selmy'nin düşünceleri