Simyacı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Simyacı
Karakter Bilgisi
Lakap Pate
Bağlılık Yüzsüz Adamlar
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti

Simyacı, Eski Şehir’de Pate ile karşılaşan biridir.

Görünüş

Simyacının kancalı bir burnu, gür siyah saçları vardır ve sağ yanağında belli belirsiz bir yara izi vardır. Arya Stark tarafından Jaqen H’ghar olarak bilinen bir Yüzsüz Adam olan kimlik değiştirici suikastçının tarifi ile özdeş olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca Bakınız: Jaqen H’ghar/Teorileri

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Simyacı Pate ile akşamları arkadaşları ile zaman geçirdiği Telek ve Maşrapa meyhanesinin dışında karşılaşmıştır. İkisi bundan üç gün önce görüşmüş ve Pate bunak Ali Üstat Walgrave’e ait bir anahtarı çalmıştır. Bu anahtarın Hisar’daki her kapıyı açabileceği farz edilmektedir.

Simyacı anahtar için döndüğünde Pate’e sevgilisi Rosey’in bekâreti için gerekli olan bir altın sözü vermiştir. Simyacı’nın adı dolaylı olarak bir metali bir altına “dönüştürebilmesinden” gelmektedir.

Pate yüzünü açığa çıkarmasını istediğinde bunu yapar. Pate bir hırsız olduğunu kabul ettiği sırada işlemlerini tamamlarlar. Bundan hemen sonra Pate yere düşer ve ölür. Samwell Tarly Sihirbaz Marwyn ile karşılaştığında bir genç kendini Pate olarak tanıtır ve yüz hatları daha önceki ile aynıdır.

Marwyn’in gidişinden sonra Pate Sam’e kendi hücresinin altında batı kulesinde, hücrenin basamaklarının direk Ali Üstat Walgrave’in odasına çıktığı boş bir uyku hücresi olduğunu söyler. Kuzgunların gaklamasından bahseder ama Ballı Şarap için güzel bir manzarası olduğunu ekler. Sam orada uyumayı kabul eder. Pate Sam’e geceleri taş duvarların çok soğuk olduğunu ve ona birkaç yün battaniye getireceğini söyler. Sam ona teşekkür eder ama bu solgun ve yumuşak delikanlıda hoşlanmadığı birşeyler olduğunu farkeder ve buna rağmen nezaketsiz görünmemek için ona adını söyler, sonra da genç kendi adının Pate olduğunu söyler ve “domuz çobanı gibi” diye ekler.