Siyahlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kraliçe Rhaenyra Targaryen'in kullandığı arması; dörde bölünmüş zeminde sol üst ve sağ alt çaprazlarda Targaryen arması olan siyah zemin üzerine üç kırmızı ejderha, sağ üstte annesi Aemma Arryn onuruna Arryn arması olan mavi zemin üzerine ay ve şahin, sol altta ise kocası Leanor için (Aynı zamanda savaş sırasında en büyük desteği veren Velaryon'ları onurlandırmak için) turkuaz zemin üzerine deniz atıdır.

Siyahlar, Ejderhaların Dansı sırasında Targaryen Hanesi'nin bir kısmının içerisinde olduğu, Yedi Krallığın Kraliçesi Rhaenyra Targaryen'in saltanatını destekleyen gruptur. Düşmanları Yeşiller'dir.

Tarihi

Siyahlar ismi, 111FS'de Kral Viserys ve Kraliçe Alicent'in evliliklerinin beşinci yıl dönümü için Kral'ın Şehri'nde düzenlenen büyük turnuvadan yola çıkılarak türetilmiştir.

Açılış ziyafetinde, Kraliçe Alicent yeşil bir elbise giyerken Kral Viserys'in ilk eşinden doğan kızı Prenses Rhaenyra Targaryen dramatik bir şekilde Targaryen kırmızısı ve siyahı bir elbise giymiştir. Bu ayrıntı hafızalara kaydedilir, bundan sonra kraliçenin grubuna Yeşiller, prensesin grubuna ise Siyahlar denir.

Önemli Siyahlar Üyeleri

Soylu Targaryen Üyeleri

Siyah Konsey

Rhaenyra'nın Kraliçe Muhafızları

Siyahların Tarafına Geçenler

Diğer Soylu Siyahlar

Taç Topraklarında

Kuzeyde

Nehir Topraklarında

Menzilden

Vadiden

Yabancılar