Skagos

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Skagos'un Kuzey bölgesindeki yeri.
Skagos'un Kuzey bölgesindeki yeri.
Skagos
Skagos'un Kuzey bölgesindeki yeri.

Skagos, Fok Körfezi'nin ağzında ki büyük bir adadır ve teoride ada Kuzey'in bir parçası ve Kışyarı’na bağlı olmasına rağmen anakarayla çok küçük bir bağı vardır ve yönetimde tüm söz hakları onlarındır. Skagos Eski Dil'de taş anlamına gelir. Popüler bir efsaneye göre Skagos’ta Unicornlar-Tek Boynuzlu Atlar yaşar.

Coğrafya

Ada Westeros’un batı kıyısında yer alır ve Skane adasının hemen yanındadır. Ada Titreyen Deniz’dedir. Yapısı dağlık ve kayalık olduğundan adada yaşam oldukça zordur. Ayrıca denizciliği tehlikeli yapar özelliklede iplerin ve yelkenlerin bile donduğu sonbahar fırtınaları sırasında.

İnsanlar

Skagos insanları kendilerini Skagosi olarak tanımlarlar. Bunun anlamı Eski Dilde Taş Adamdır. Diğer Kuzeyli insanlar ise onları Skaggs olarak çağırırlar. Kökenleri İlk İnsanlar'a dayanan Skagoslular, vahşi ve yamyamdırlar. Bu yüzden Skagos’a ‘’İnsanların kahvaltılarını insan etinden yaptıkları yer’’ denir. Söylentilere göre Antik dönemde, Skagos erkekleri Skane adasına saldırıp kadınları esir alarak erkekleri öldürmüşlerdir. Saldırı gecesi boyunca ölülerin kalplerinden ve ciğerlerinden beslenmişlerdir.(Skane o günden bu yana ıssızdır.)

Tarih

Skagos’un ne zaman Starklara bağlılık yemini ettiği bilinmiyor ancak bundan 100 yıl önce Kışyarı’ya karşı isyan etmişlerdir ve bu isyan Kışyarı Lordu'nun ve yüzlerce askerinin hayatına mal olmuştur.

Skagos Adası ve Haneleri

Haneler