Slynt Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Slynt Hanesi
House Slynt.PNG
Hane arması altın sarısı zemin üzerinde siyah zemin üzerine ucu kanlı altın bir mızrak
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke eskiden Harrenhal
Şimdiki Lord Lord Morros Slynt
Bölge Hiçbiri
Varis Jothos Slynt
Bağlılık   Kral Toprakları-Baratheon Hanesi
Kurucu Lord Janos Slynt
Kurulma Tarihi 298FS

Harrenhal'ın Slynt HanesiNehir Toprakları'nda bulunan Harrenhal'ın soylu hanelerinden biridir. Taç Toprakları'nda Kral'ın Şehri'nde doğan hanenin arması altın sarısı zemin üzerinde siyah zemin üzerine ucu kanlı altın bir mızraktır. Sözleri bilinmemektedir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Joffrey Baratheon, Kral'ın Şehri Şehir Gözcüleri'nin kumandanı Janos Slynt'e, Lord Eddard Stark'ın vatana ihanetten gözaltına aldığı için krallığa yani krala verdiği hizmetlerden dolayı Harrenhal'ın Lordu ilan eder. Harrenhal’ın tüm gelirleri ve toprakları Janos'dan sonra oğullarına kalacaktı.

Kralların Çarpışması

Janos'un oğlu Marros Slynt Kral Joffrey'in 13. İsim Günü Turnuvası'nda Sör Balon Swann tarafından atsız bırakıldı.

Kral Eli Tyrion Lannister Harrenhal'ın Slynt'lerine ve Janos'a güvenmiyordu. Janos'u zorla Gece Gözcüleri'ne göndermesine rağmen oğlu Morros'a Lord Slynt ünvanının verileceği açıklanır. Harrenhal kadar büyük olmasada belirsiz topraklar ve bir kaleyi masum Morros'a verir.

Karasu Savaşı sonrasında; Beş Kralın Savaşı'nda Renly Baratheon'un ölümü ardından Demir Taht ile Tyrell Hanesi arasında ittifak yapan Petyr Baelish'e Harrenhal verilir.

Kargaların Ziyafeti

Morros ve Jathos Slynt Kızıl Kale'de Joffrey'in ölümü üzerine Tyrion'un davasında bulunurlar. Tyrion'un kadehdeki zehri döktüğünü gördüklerini ifade ederler.

Sur'da Lord Janos Slynt Mance Rayder'ı öldürmesi için Jon Snow'u gönderir ama ondan önce Stannis Baratheon Kara Kale'ye gelir ve Kara Kale Savaşı'nda Mance Rayder'ı yakalar.

Jonos Gece Gözcüleri Lord Kumandanı seçimi sırasında adını ortaya koyan ve oylarını her seçimde arttıran tek adaydı. Samwell Tarly Jonos'un seçilmesini engellemek için komplo kurmuş, Cotter Pyke ve Sör Denys Mallister'ı Jon'u destekleme konusunda ikna eder.

Ejderhaların Dansı

Lord Janos, Lord Kumandan Jon Snow'un kendisini Bozkalkan'ı komuta etme emri verildiğinde halka açık bir yerde bunu reddetmiştir, Jon bunun üzerine idam hükmünü vermiştir. Ancak fikrini değiştirmişti, çalışmaya karar vermişti. Janos'un tüm itirazlarına rağmen Jon Janos'un kafasını Uzunpençe ile keser.

Marros ve kardeşlerinin Kral'ın Şehri'nde nerede kaldığı bilinmiyor.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Slynt Hanesi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kasap
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Janos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Morros
 
Jothos
 
Danos
 
Bilinmeyen Kızı