Stevron Frey

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
544px-House Frey.png
Stevron Frey
544px-House Frey.png
Stevron.Jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Frey Hanesi
Irk Nehirli
Doğum FS 233 yada FS 234İkizler
Ölüm FS 299Öküzağzı
1. Corenna Swann
2. Jeyne Lydden
3. Marsella Waynwood
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Oyuncu Colin Carnegie
TV Sezon 1

Sör Stevron Frey, Frey Hanesi'nden bir şövalyedir, Lord Walder Frey'in doğan ilk oğlu ve İkizler'in varisidir. Annesi Leydi Perra Royce'dur. Stevron ilk olarak Corenna Swann, sonradan Jeyne Lydden ve en son da Marsella Waynwood'la evlenmiş ve birkaç çocuk sahibi olmuştur. Tv dizisinde Colin Carnegie tarafından canlandırılır.

Görünüş ve Karakter

Babası Lord Walder gibi Stevron'da bir gelinciği andırır. Gri gözleri vardır. Altmış yaşındadır ve yaşını gösteren bir görünümü vardır. FS 297'de Kral'ın Şehri'ndeki bir turnuvada yaşından dolayı yarışamaz.

Babası Walder Stevron'u Frey Hanesi'nin lordluğuna hazırlamıştır ancak sık sık kırk yıldır kendisinin ölümünü beklediği yönünde şaka yapar. Babası sayesinde aileye verilen önemi öğrenir. Stevron babasının aksine sevimli ve makul biridir. Büyük Walder, Stevron'un savaşa gitmek için yaşlı olduğunu söyler.

Dizide Stevron Frey

Son Olaylar

Taht Oyunları

Kral Joffrey Baratheon Demir Taht'a çıktığında Stevron ve babası Lord Walder Frey'in Kral'ın Şehri'ne gelip yemin etmemeleri halinde isyankar soylular arasında olacağını duyurur. Stevron, kuzey ordusu İkizler'in duvarlarına geldiğinde mütareke için gönderilir. Bunun üzerine Frey Hanesi ile Robb Stark arasında anlaşma yapılır, Robb Lord Walder Frey'in kızlarından biri ile evlenmeyi kabul eder ve Stevron Yeşil Çatal'ın batısında ki Frey ordularının komutasını alır.

Nehirova'da temkinli Stevron, Kuzey ve Nehir Toprakları sancaktarları içinde Demir Taht'ı zayıflatmak için Tywin Lannister ile Baratheon Kardeşler Renly ve Stannis'in savaşlarını beklemeyi önerir. Stevron Jaime LannisterHarrenhal'daki babası Tywin'e fidye karşılığı göndermeyi önerse de öfkeli bir cevap alır. Robb'u kral seçen sancaktarlar arasındadır.

Kralların Çarpışması

Robb'un annesi Catelyn Tully Demir Adaların Lordu Balon Greyjoy'la görüşmesi için Stevron'u önerir. Ancak bunun yerine Robb yakın arkadaşı Theon Greyjoy'u gönderir ancak Theon ihanet eder ve Kışyarı'nı ele geçirir.

Stevron Batı Toprakları'na yapılan savaşlarda Frey ordusuna bizzat liderlik eder. Öküzağzı Savaşı'nda yaralanır. Yarası ciddiye alınacak bir yara olmamasına rağmen üç gün sonra çadırında ölü bulunur. İlk oğlu Sör Ryman Frey İkizler'in yeni varisi seçilir. Üstat [[Luwin] amcalarının ölümünden dolayı üzülmeyen Büyük Walder ve Küçük Walder'ı azarlar.


Kılıçların Fırtınası

Kral Robb Stark Jeyne Westerling ile Sarpkaya'da evlendiğinde Frey'lere verdiği sözü bozar. Robb Nehirova'ya döndüğünde annesi Catelyn Tully'e Sör Stevron hayatta olsaydı Frey'lerle bozulan ittifakı tekrar yenileyebileceğini söyler. Ancak Olyvar hariç diğer Frey'ler makul değildir.

Kızıl Düğün sırasında Catelyn Stevron'un ikinci oğlu Çıngıraklı lakaplı aptal Aegon'u yakalar, yaralı oğlu Robb için, Robb'a karşılık oğlunu bırakırım, bir oğula karşılık bir oğul demiştir. Lord Walder Frey zaten ilk oğlu varisi Stevron'u kaybetmişti bunun üzerine ise, Bir oğula karşılık bir oğul, heh. Ama o benim torunum... demiştir. Roose Bolton Robb'u öldürdüğünde Catelyn tepki olarak Aegon'un boğazını keser.

Aile

 
Walder Frey
 
Perra Royce
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Corenna Swann
 
 
Stevron
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Marsella Waynwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeyne Lydden
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ryman
 
 
 
 
 
 
 
 
Aegon Çıngıraklı
 
Maegelle
 
Dafyn Vance
 
 
 
 
Walton
 
Deana Hardyng
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edwyn
 
Janyce Hunter
 
Kara Walder Frey
 
Petyr
 
Mylenda Caron
 
Marianne Vance
 
Walder Vance
 
Patrek Vance
 
Steffon
 
Güzel Walda
 
Bryan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Walda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perra
 

Alıntılar

Stevron : Baba, Leydi Catelyn sizin davetiniz burada, unuttunuz mu? Walder : Sana soran oldu mu? Lord Frey olmadın daha. Ben ölene kadar da olmayacaksın. Babanı öldü mü sanıyorsun? Senden emir alacak değilim.

Hakkında Söylenenler

Hepsi ölmemi bekliyor. Stevron tam kırk yıldır bekliyor ama onu hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyorum. Hah. O lord olsun diye neden öleyim? Sorarım size. Ölmeyeceğim.