Strong Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Harrenhal'ın Strong Hanesi
StrongHanesi.PNG
Hane arması beyaz zemin üzerine mavi, kırmızı ve yeşil üç şerit
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Harrenhal
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Harrenhal Lordu
Bağlılık Tully Hanesi
Yok olma 131FS

Harrenhal'ın Strong Hanesi, Nehir Toprakları'nın soylu hanelerinden birisiydi. Ana yerleşkeleri Harrenhal'dır. Tıpkı yerleşkesi Harrenhal olan her haneye olduğu gibi onlarda yok olmuşlardır. Yarı resmi kaynaklara göre armaları beyaz zemin üzerine Üç Dişli Mızrak'ın üç çatalını temsil eden mavi, kırmızı ve yeşil üç şerittir.

Tarihi

Erken Targaryen Devri

Aegon'un Fethi sırasında Strong Hanesi, Tully Hanesi'nin önderliğinde Adalar ve Nehirler Kralı Harren Hoare'ye karşı Targaryen Hanesi'ni desteklerler.

Sör Osmund Strong Kral Aegon Targaryen'in saltanatı sırasında Kral Eli olarak seçilir ve Kral'ın Şehri'nin çevresindeki duvarları denetler.

Sör Lucamore Strong Kral Jaehaerys I Targaryen döneminde Kral Muhafızları'na yükselir. Ancak 16 çocuk sahibi olduğu öğrenildikten sonra yeminini bozmakla suçlanır. Bunun üzerine hadım edilmiş ve Gece Gözcüleri'ne gönderilmiştir. Sör Lucamore Strong ile ilgili bir şarkı vardır.

Harrenhal Lordluğu

Towers Hanesi'nin Kral Jaehaerys I Targaryen döneminde yok olmasıyla birlikte Lyonel Strong Harrenhal Lordluğuna layık görülür. Lyonel, Yaşlı Kral'ın varisi Viserys I Targaryen'e Kanun Başı olarak hizmet eder. Dört yıl sonra Sör Otto Hightower'ın yerine Kral Eli seçilir.

Lyonel'in güçlü oğlu Sör Harwin Strong'un, Prenses Rhaenyra Targaryen'in Prens Leanor Velaryon'dan olan üç çocuğu Jacaerys Velaryon, Lucerys Velaryon ve Joffrey Velaryon'un gerçek babası olduğuna dair söylentiler çıkar. Bununla birlikte 120FS'de Harrenhal'da çıkan yangında Lyonel ve Harwin'in ölürler; Lyonel'in küçük oğlu Larys Strong yeni lord olur.

Ejderhaların Dansı

Ejderhaların Dansı sırasında hanenin serveti Aliüstat Gyldayn'a göre önemsenmeyecek değildi. Lord Larys Çarpıkayak Muhbir Başı olarak Kral Aegon II Targaryen'in Yeşil Konseyinde oturur, buna karşın Kale Muhafızı ve akrabası Sör Simon Siyahlar'a karşı Harrenhal'ı elinde tutar. Sör Simon ve torunları, Prenses Rhaenyra'nın ikinci kocası Prens Daemon Targaryen'in Harrenhal'ı ele geçirmesi sırasında esir alınır.

Aegon II Targaryen Kral Yolu Savaşı'nda son Yeşil ordusunu yenen genç Lord Kermit Tully'nin nehir ordusuna teslim olmayı reddeder ve kral kısa süre sonra zehirlendi. Kurt Saati boyunca Larys krala ihanetle suçlanır ve Sur'a gitmek yerine ölümü seçer. Yeni taç giymiş Aegon III Targaryen'in Kral Eli Lord Cregan Stark tarafından Larys idam edilir ve ana hattın soyu 131FS'de yok olur. Harrenhal sonunda 151FS'de Lothston Hanesi'ne verilir, Strong'ların geri kalanına ne olduğu bilinmez.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Petyr Baelish, Harrenhal'a sahip olan herkesin kaderinin Strong Hanesi'ninki gibi olacağını söyler.

Ejderhaların Dansı

Denys Strong ve Duncan Strong Altın Grup'a hizmet eden sürgünlerdir. Aslında onların gerçek Strong'lar olduğu bilinemez çünkü Özgür Şehirler'de isteyen herkes istediği ismi alabilir.

Gizemli Sör Robert Strong Kral Tommen Baratheon'un Kral Muhafızları'na eklenir ve Cersei Lannister'ın şampiyonu ilan edilir.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Strong Hanesi

Tarihi Üyeler

Ejderhaların Dansı Başlarında Strong Hanesi

 
 
 
Lyonel
 
Üç Eşi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Simon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harwin
 
Larys
 
Bilinmeyen Kızı
 
Bilinmeyen Kızı
 
 
 
Torunları