Styr

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Styr
Styr by Mike S Miller.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Thenn Magnar'ı
Bağlılık Thenn
Kültür Özgür Halk
Ölüm 300FSKara Kale
Kitap(lar) Kılıçların Fırtınası(Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı(Bahsedildi)
Oyuncu Yuri Kolokolnikov
TV Sezon 4

Styr, Thenn’in Magnar’ı (Magnar: Eski Dil’de “lord”), bir yabanıl liderdir. Thenn’in lideridir. Ötekiler kuzeyde ortaya çıktığında Mance Rayder’a katıldı. İnce, uzun, kulaksız, tıraşlı ve keldir. Düz bir burnu ile yeşil gözleri vardır. Katı bir şekilde yönetmekle birlikte adamlarından mutlak sadakat ister.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Jon, Çıngıraklı tarafından Mance Rayder’a getirildiğinde Stry’i Mance’le karıştırıp yanlışlıkla majesteleri diye hitap etmiştir. Mance Rayder’ın Sur’u ihlal planının bir parçası olarak Styr, yardımcı kumandanı Jarl ve onun adamları ile birlikte Sur’a tırmanmaları ve Kara Kale’yi gafil avlayıp fethetmeleri için önceden yollandı. Stry’in akın grubuna atanan Jon Kar, Sur’a tırmandıktan sonra onlara ihanet etti ve nöbeti yaklaşmakta olan saldırıya karşı uyardı. Styr ve adamları takip eden saldırıda öldüler. Sur’a tırmanırken tuzağa düşüp en son Sur’un bir parçası çöktüğünde düşerken görülmüştür.

Kargaların Ziyafeti

Kara Kale Savaşı esnasında gerçekleşen ölümü teyit edilmiştir. Oğlu Sigorn Thenn’in yeni Magnar’ı olmuştur.

Styr Hakkında Alıntılar

"Buz, ısı yüzünden çatırdamaya başladığında, yirmi küsur Thenn birbirlerine sokulmuş halde hâlâ ateşlerin arasında duruyordu. Basamakların alt bölümünün üçte biri, tonlarca buzla birlikte çöktü. Jon Kar’ın Styr’i son görüşüydü bu, Thenn Magnarı’nı. Sur kendi kendini müdafaa ediyor, diye düşündü."

- Jon Kar'ın düşünceleri [1]

Referanslar