Sunfyre

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Sunfyre
Scale.jpg
Karakter Bilgisi
Bağlılık Aegon II Targaryen
Irk Ejderha
Doğum Ejderdağı

Altın Sunfyre olarak da bilinen Sunfyre görkemli bir görünüşe sahip olan erkek bir ejderhadır. Aegon II Targaryen tarafından sürülmüştür. Aliüstat Gyldan’a göre Sunfyre, Westeros semalarından uçan en muhteşem ejderhadır.

Tasvir

Sunfyre pasparlak altın pullara sahiptir. Kanatlarının altındaki zarlar pembedir. Pulları güneş ışığında dövülmüş altın gibi parlar.

Geçmiş

Ejderdağı’nda yumurtadan çıkmıştır. Ejderhaların Dansı ’nda yaşanan Rook’s Rest Mücadelesinde yaralanmıştır. Kanatlarından biri neredeyse kopmuştur. Criston Cole iyileşmesi için ejderhayı sığırla beslemiştir. Kanadı iyileştiğinde değişik bir görüntüye sahiptir. Bir daha asla eskisi gibi uçamayacaktır. Sunfyre, Ejderha Kayası ’na dönünce Gri Hayalet ile savaşmıştır. Ya Aegon için ya da burasının ejderhanın doğum yeri olduğundan dolayı bu mücadele yaşanmıştır. Bunun sonucunda gözlerinden biri çıkmıştır. Boynunda, karnında ve sırtında yaralar kalmıştır. Sunfyre, Ejderhakayası düştüğünde Ay Dansçısı ’nı yemiştir. Ancak ondan önce yaşanan mücadelede çok ağır yaralar almıştır ve bir daha uçamayacak duruma gelmiştir. Düştüğü avluda kalmıştır. Burada askerlerin getirdiği koyunlarla beslenmiştir. Sonunda aldığı yaralar yüzünden 130 AL’de ölmüştür.