Sunglass Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Sunglass Hanesi
Sunglass.png
Hane arması gri zemin üzerine altın sarısı renkte yedi yıldız
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Tatlıliman Seleni
Şimdiki Lord Lord Sunglass
Bölge Taç Toprakları, Westeros
Unvan Tatlıliman Seleni Lordu
Bağlılık Ejderha Kayası-Baratheon Hanesi

Tatlıliman Seleni'nin Sunglass Hanesi, Yedi İnancı'na derinden sahip Ejderha Kayası'na yeminli eski ve soylu bir hanedir. Taç Toprakları'nın içindeki yeri tam bilinmeyen Tatlıliman Seleni'ni yönetirler. Armaları gri zemin üzerine altın sarısı renkte yedi yıldızdır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Gaspçının Savaşı sırasında Sunglass'lar muhtemelen Targaryen'lere sadık kaldılar.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Kral Joffrey Baratheon'a karşı Stannis Baratheon sancaktarlarını çağırdığında Lord Sunglass çağrısına cevap verip filosuyla birlikte Ejderha Kayası'na gelmiştir. Lord Sunglass Ejderha Kayası'nda Üstat Cressen tarafından boynu ve bilekleri aytaşıyla kaplı olarak görülmüştür.

Ejderha Kayası'nın septinin yakılması sırasında Melisandre'nın yaptığı saygısızlık ve sancaktarları olan Rambton'ların öldürülmesinin ardından dindar Lord Sunglass artık Stannis'in iddiasını desteklemeyeceğini söyler ve hapse atılır. Sunglass Hanesi'ne ait üç kadırga olan Dindar, Duacı ve Sadakat adlı gemiler Karasu Savaşı'nda yer aldılar.

Kılıçların Fırtınası

Karasu Savaşı sırasında Melisandre Ejderha Kayası'nın zindanlarında Lord Guncer'de dahil askerleri R'hllor'a kurban olarak yakar. Guncer'in yakılmasından sonra kardeşi yeni Tatlıliman Seleni Lordu Volantis'e kaçar.

Zindancı Lamprey üzerine Sunglass Hanesi'nin gri zemindeki yedi altın yıldızı işlemeli bir yelek giyer, Lord Guncer'in hizmetinde olduğundan mı yoksa hanenin eski hizmetçisi mi olduğu bilinmiyor. Lord Guncer'e hizmet eden Tally Tepe'li Sör Triston Davos Seaworth'e Edric Fırtına'yı uzaklara kaçırmasında yardım eden komploculardan biriydi.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Sunglass Hanesi

Hane Halkı

Yeminli Haneler