Swyft Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Swfyt Hanesi
SwyftHanesi.PNG
Hane arması Sarı zemin üzerine mavi bir horoz.
Sözler Uyan! Uyan!
Yerleşke Mısır Tarlası
Şimdiki Lord Sör Harys Swyft
Bölge Batı Toprakları
Unvan Mısır Tarlası Şövalyesi
Varis Sör Steffon Swyft
Bağlılık Lannister Hanesi

Mısır Tarlası'nın Swyft Hanesi, Batı Toprakları'nda Mısır Tarlası'ndan bir şövalye hanesidir. Casterly Kayası'nın Lannister Hanesi'ne yeminli başlıca hanelerdendir.

Armaları sarı zemin üzerinde mavi, bodur bir horozdur. Yarı resmi kaynaklara göre, sözleri "Uyan! Uyan!"'dır.

Geçmiş

Sör Addison Tepe, Mısır Tarlası piçi, Aegon I Targaryen'in hükmü sırasında Kral Muhafızları'nın efsanevi bir kardeşiydi, sonunda Lord Kumandan pozisyonuna yükselmişti.

Ejderhaların Dansı sırasında, görünüşe göre Swyft Hanesi tam teşekküllü soylu bir haneydi. Lord Swyft yeşiller için savaştı ve Göl Kıyısı'ndaki Savaş'ta öldü.

Sör Harrold Swyft, FS 209'da Ashford Turnuvası'na katıldı.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Tyrion Lannister, Lord Tywin Lannister'ın ordusunun arasında Swyft Hanesi'nin bodur horozunu görür. Sör Addam Marbrand'ın komutası altında, Mısır Tarlası adamları, Yeşil Çatal Savaşı sırasında ağır mızrakçılarıyla Lannisterların sağ kanatlarının bir parçasıydı.

Tyrion, Sör Harys Swyft, Sör Jaime Lannister'ın Nehirova Kuşatması'ndaki taktiklerini eleştirdiğinde üzülür, ve en büyük başarısı kızı Dorna'yı Sör Kevan Lannister ile evlendirmek olan Harys'in korkak bir yalaka olduğunu düşünür.

Kralların Çarpışması

Arya Stark Harrenhal'da aşçıların Sör Harys tüm yiyeceklerine tükürdüğü için ondan iğrendiklerini duyar. Arya, Tywin'in Harrenhal'dan ayrılan ordusunda bodur horozu görür. Harys'in yaveri Harrenhal'da, Kanlı Maskaralar ile girdiği tartışmada bıçaklanarak öldürülmüştür.

Karasu Savaşı sırasında, servisindeki Willit adında kır saçlı bir askeri onu çekip çıkarana ve bir düzine saldırgana karşı koruyana dek Harys, ölmekte olan atının altında kapana kısılı kalır.

Kılıçların Fırtınası

Sör Harys, Kral'ın Şehri'ne Prens Oberyn Martell'in yönlendirmesiyle varan Dornelu partiyi karşılayan soylular arasındadır.

Kargaların Ziyafeti

Jocelyn Swyft Kraliçe Vekil Cersei Lannister'ın nedimelerinden biridir. Cersei onun kalın kafalı bir budala olduğunu düşünür. Sör Humfrey Swyft Kızıl Kale'de alıştırma sırasında temiz bir vuruş kaydederken Jaime tarafından görülür.

Sör Harys, Cersei Lannister tarafından Kral Eli olarak adlandırıldı. Onun hakkında önemli bir fikre sahip değilken, onu kendisiyle tartışmayacağı ve onun damadına ve kendisinin amcası Sör Kevan Lannister'a karşı bir tutsak olarak kullanılabileceği için seçer. Gyles Rosby'nin ölümünden sonra rütbesi hazine başına düşürülür; El olarak yerine Lord Orton Merryweather geçmiştir.

Sör Steffon Swyft, Jaime'nin Nehirova Kuşatması'nı sonlandırması için toplanan ordusunun bir parçasıdır.Kendisine yük vagonunun korunması görevi verilmiştir.

Cersei Büyük Baelor Sept'inde alıkonulduğunda, Sör Harys ve Büyük Üstat Pycelle, Yedi Krallık'ın yönetimini alırlar. Sör Kevan Lannister'ı Lord Vekil olması için davet ederler.

Ejderhalarla Dans

Harys hazine başı olarak hizmetine devam eder, Kraliçe Cersei'nin neden olduğu borç sorunları ile ilgilenmeye kalkışır. Kevan, Harys'e Braavos'a gitmesini ve Demir Banka ile buluşmasını önerir.

Üçüncü yüzyılın sonunda Swyft Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı 'ndaki olaylarda tanımlanan, zaman örgüsündeki bilinen Swyftler şunlardır:

Ana kolla bağlantısı bilinmemekle birlikte diğer hane üyeleri şunlardır:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harys
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kevan Lannister
 
Dorna
 
 
 
Steffon
 
 
Shierle
 
Melwyn Sarsfield
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lancel Lannister
 
Willem Lannister
 
Martyn Lannister
 
Janei Lannister
 
Joanna
 
 
 
 


Tarihi Üyeler

Sör Addison Tepe, Mısır Tarlası'nın piçi, Aegon I Targaryen'in hükmünde Kral Muhafızları Lord Kumandanı'ydı.
Sör Harrold Swyft, Ashford Turnuvası'na katılmıştır.