Syrio Forel

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Syrio Forel
250px-Syrio Forel.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Braavos Su Dansçıları Lordu’nun İlk Kılıcı
Bağlılık Stark Hanesi
Kültür Bravos
Doğum Bravos
Ölüm 298FSKral Şehri
Kitap(lar) Taht Oyunları(Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Şöleni (Bahsedildi)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)
Syrio Forel Aryayı eğitiyor.

Syrio Forel, Braavos ’lu bir kiralık katil, eskrim ustası ve biçimlendiricisi. Dizide Miltos Yeromelou tarafından canlandırıldı.

Görünüş

Ufak tefek, kel ve kargaburunlu bir adam…

Geçmişi

İlk kılıç öldüğünde, Braavos Deniz Lordu, Syrio’yu çağırttı. Syrio, Deniz Lordu’nun huzuruna vardığında ona kediler ile ilgili sorular soruldu ve Syrio dürüstçe, Braavos yollarında binlerce kedi gördüğünü anlattı. Çünkü gerçekte kedilerin ne olduğunu çok iyi biliyordu. O günden sonra İlk Kılıç olarak anıldı.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Eddard Stark, Syrio’yu Arya ’ya kılıcı İğne’yi kullanmasını öğretmek için tuttu. İğne gibi ince kılıçların Braavos Su Dansçılarının tarzında olduğunu biliyordu. Syrio, Arya’yı tahta kılıçlarla eğiterek ona ipuçları vermeye çalıştı. Ayrıca, bir savaşçı gibi nasıl tek başına nasıl hareket edeceğini ve düşüneceğini öğretmek için akıl hocası oldu. Sakin olmak, zarif hareket etmek ve korkularını kontrol etmek bunlardan bazılarıydı. Kral Eli Turnuvasından sonra, Eddard Stark ve ailesi ziyafete geldi. Kızları nihayet birbirleri ile anlaşmış gibi davranıyorlardı hatta Sansa Stark Arya’ya kılıç derslerinin yani dansının nasıl gittiğini soruyor, Arya’da ona mutlulukla her yerinin yara olduğunu söyleyip bacağındaki yara bereleri gösteriyordu. Fakat Sansa onun rezalet bir dansçı olduğunu düşündü. Daha sonra, Eddard, Syrio’nun ona çok sert davranıp davranmadığını sordu. Arya babasına, “Syrio, her yara bir derstir ve her ders seni daha iyi yapar” dediğini söyledi. Eddard, kılıç ustasının muhteşem bir şöhrete ve yeteneğe sahip olduğunu biliyordu ama kızına ders vermesi konusunda kararsızlığa düştü. Çünkü bir keresinde onu gözleri bağlı bir şekilde bulmuştu (Syrio Arya’ya kulakları ve teni ile görmeyi öğretiyordu) Syrio onu çeviriyordu. Bunun üzerine Eddard, Jory Cassel’in ya da başka birinin dersleri devralmasını önerdi ama bu istek Arya tarafından reddedildi. Arya onlardan hiçbiri istemediğini, yalnızca Syrio’dan ders almak istediğini üstüne basa basa vurguladı. Eddard, herhangi bir kılıç ustasını; kızına kolaylıkla iğneyi kullanmasını kedi kovalamadan, gözleri görmeden ve tek bacakla ortalıkta zıplamadan öğretebileceğini biliyordu ama onunla tartışmaya girmek istemedi. Dikkatli olması şartıyla isteğini kabul etti. [[Cersei Lannister, Lannister askerlerine bütün Starkları tutuklama ya da öldürme emri verdiğinde, Syrio Lannister askerlerini uzak tutmaya çalışıp Arya’ya kaçmasını söyledi. Elinde yalnızca tahtadan bir alıştırma kılıcı vardı. Syrio beş muhafızı ya dağıttı ya da öldürdü ve sonra Meryn Trant ’a saldırdı. Kılıcı yarım kalıncaya kadar Meryn’nin zırhının üzerine darbeler yağdırdı. Arya o sırada Syrio’nun lafını dinleyerek kaçtı. Yıllar sonra bile, Arya hâlâ Syrio’nun ona neler söylediğini hatırlayıp kötü zamanlarda ona yardımcı olmak için zihninde tekrarlar.


Syriodan Alıntılar

"Yalan söylüyorum ama gözlerim ve kolum doğruyu haykırıyor, sen göremiyorsun
"Diğer adamlar daha güçlü, daha hızlı, daha genç ama neden Syrio Forel en iyisi biliyor musun? Sana söyleyeceğim. Görmek, gerçeği görmek, bu işin kalbi budur
"Braavos’un İlk Kılıcı asla kaçmaz