Tüylüköpek

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Tüylü Köpek
CarrieBest Shaggy.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Tüylü
Bağlılık Rickon Stark
Irk Ulukurt
Doğum FS 298Kuzey
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Tüylüköpek, Rickon Stark'a ait olan ulukurttur. Rickon ona kısaca Tüylü der. Bozrüzgar, Hayalet, Leydi, Nymeria ve Yaz'ın kardeşidir.

Görünüş

Tüylüköpek'in kürkü tamamen siyahtır ve gözleri parlak yeşildir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Tüylüköpek, kız ve erkek kardeşleri ile birlikte Jon Snow ve Robb Stark tarafından bulunur. Kışyarı'na götürülür ve Rickon tarafından seçilir. Bran Stark'ın düşüşünden sonra Yaz ve Bozrüzgar ile birlikte Bran'in penceresine doğru ulur. Tyrion Lannister'ın Kışyarı dönüşü sırasında Rickon Yaz, Bozrüzgar ve Tüylüköpek ile birlikte ortak salona girer. Tyrion'ı gördüklerinde üç kurt onu köşeye sıkıştır ve Tyrion Starkların kurtlarını çağırması sayesinde kurtulur.

Rickon Robb'un savaşa gidebileceğini öğrenince sinirlenir. Tüylüköpek de sahibi gibi davranmaya başlar ve sinirle Gage ve Mikken'i ısırır. Farlen Tüylüköpek'i kimseyi tekrar ısırmaması için zincirler ve Rickon daha da mutsuz olur. Lord Eddard Stark'ın ölüm haberini almadan hemen önce; Luwin, Osha ve Bran Kışyarı mezarlıklarına inerler ve Tüylüköpek Luwin'e orada saldırır. Yaz'ın engellemeleriyle ulu kurt üstada fazla zarar vermez.

Kralların Çarpışması

Tüylüköpek'in Küçük Walder Frey'i ısırmasından sonra Yaz ve Tüylüköpek tanrı korusuna yollanır. Bran Yaz'ı ziyarete gittiğinde Tüylüköpek'i yanına çağırmayı dener ama Tüylüköpek ondan uzak durur. Kışyarı kuşatmasından sonra Tüylüköpek Osha ve Rickon'a eşlik eder.

Kılıçların Fırtınası

Bran Yaz'ı warglamaları sırasında Tüylüköpek'in her geçen gün ondan uzaklaştığını hisseder.

Ejderhaların Dansı

Hayalet'in bir görüsünde Jon siyah ulukurtun tek boynuzlu bir geyikle dövüştüğünü görür.

Wex Pyke, Tüylüköpek'in Osha ve Rickon ile birlikte Skagos'ta olduğunu iddia eder.

Hakkında

Meera: Ne kadar büyük olduğunu biliyor muydun?
Jojen: Daha da büyüyecekler. Siyah olan korku ve öfke dolu, ama gri olan güçlü... Sandığından daha güçlü... Onu hissediyor musun kız kardeşim?"

- Meera ve Jojen Reed