Taş Adamlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Taş adamlar, gripul hastalığına yakalanmış ve Rhoyne nehrindeki Üzüntüler'de yaşanyan insanlardır.

Hakkında

Taş adamlar, gripul hastalığının son evrelerinde olan ve Üzüntüler'deki Rüya Köprüsü civarında yaşayan insanlardır. Hastalık sonucu akıllarını yitirmişlerdir ve hantal bir hal almışlardır, eğer rahatsız edilmezler ise genellikle zararsızdırlar, fakat hastalığın son evrelerindeki insanlar delirmeye yatkındırlar. Taş adamlar ile fiziksel olarak iletişim kuranların gripula yakalanma oranı oldukça yüksektir, bu yüzden herhangi birinin yanında oldukça dikkatli davranmak geremektedir. Söylentilere göre taş adamların da bir liderleri var, Kefenli Lord. Volantis'in troykaları her sene taş adamların yaşadığı bölgeye erzak dolusu bir kadırga gönderir, fakat kadırganın içerisinde taşıdığı erzaktan çok bu hastalığa yakalanmış kişiler vardır.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Taşadamlar.jpg

Volantis'e olan yolculuğu sırasında Utangaç Hizmetçi, Rüya Köprüsü'nin altından geçer fakat taş adamlar hiçbir şey yapmaz. Çok geçmeden, açıklanamayan sebeplerden dolayı teknedeki mürettebat tekrardan Rüya Köprüsü'nü önlerinde görür.

Tekne tekrardan köprünün altından geçer. Bu sefer köprüden gemiye üç taş adam atlar. İlk taş adam kamaralardan birinin çatısına atlar ve Tyrion'un anlamadığı dilde bir kelime söyler. İkinci taş adam teknenin arka tarafına atlar, dümen yekesinin hemen yanına, gemiye atlar atlamaz Duck onu suya atmayı başarır. Utangaç Hizmetçi köprünün altından geçerken Griff çatıya atlayan taş adamı geri doğru hareket ettirir ve arkada bekleyen mürettebat onu Rhoyne'un karanlık sularına atar.

Bacağı kırık olan üçüncü taş adam ise Tyrion'un hemen önünde Genç Griff'e uzanmaya çalışır. Tyrion, Genç Griff'i kenara çeker ve elindeki meşaleyi taş adamın suratına doğru sallar. Yaratık, meşaleyi Tyrion'un elinden alır ve suya fırlatır. Tyrion omuzu ile taş adama doğru saldırır ve onu suya düşürür fakat taş adam düştüğü sırada Tyrion'u tutar ve sonuç olarak ikisi de suya düşer. Griff, Tyrion'u hemen sudan çıkarır ve hayatını kurtarır.