Tallhart Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Torrhen Kalesi'nin Tallhart Hanesi
TallhartHanesi.PNG
Hane arması Kahverengi zemin üstüne üç yeşil koruyucu ağaç
Sözler Gururlu ve Özgür
Yerleşke Torrhen Kalesi
Şimdiki Lord Leydi Eddara Tallhart
Bölge Kuzey
Unvan Torrhen Kalesi'nin Ustası
Varis Brandon Tallhart
Bağlılık Stark Hanesi (Önceden)
Bolton Hanesi

Torrhen Kalesi'nin Tallhart Hanesi, Kuzey'den soylu bir hanedir ve Stark Hanesi'ne bağlılık yemini etmiş önemli sancaktarlardandır.

Armaları kahverengi zemin üstüne üç yeşil koruyucu ağaçtır. Mottoları kitapta geçmez fakat yarı resmi bir kaynağa göre, "Gururlu ve Özgür"dür.

Tarih

Yarı resmi bir kaynağa göre Tallhartlar'ın soyu İlk İnsanlar'a dayanmaktadır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lannisterlar'ın Bran Stark'a düzenlenen suikast girişiminde parmağı olduğunu öğrendikten sonra, Lord Eddard Stark karısı Catelyn'e, Sör Helman Tallhart ve Galbart Glover'a Moat Cailin'i güçlendirmek için yüz okçu göndermesini söyler.

Tallhart Hanesi'nin sancaklarının Kışyarı'nda dalgalandığı, Robb Stark kuzeyli sancaktarlarını çağırdığında Bran tarafından görülür. Helman, Catelyn Robb'un ordusuna Moat Cailin'de katıldığında ona saygılarını sunan ilk kişidir. Helman, Robb'un İkizler'i sağlamlaştırıp Lord Walder Frey'i gözlem altında tutmak için kalede bıraktığı dört yüz okçu ve adamın başına getirilir.

Kralların Çarpışması

Leobald Tallhart, ölmüş Lord Halys Hornwood'un kız kardeşi ile evlenerek Hornwood verasetini almaya çalışanlardan biriydi. Benfred Tallhart, Kuzey kırsalı boyunca at sürerek tavşan derileriyle Genç Kurt Kral Robb Stark'ı taklit eden, genç adamlardan oluşan ve kendilerine Vahşi Tavşanlar diyen bir grup oluşturdu.

Leobald, yeğeni Benfred'i, Demir Adamlar'ın arasına geri dönmüş olan Theon Greyjoy tarafından yönetilen ve Taşlı Kıyı'yı yağmalayan istilacılarla anlaşmaya gönderir. Benfred Taşlı Kıyı'nın Yağmalanması sırasında esir düşer, daha sonra da Aeron Greyjoy'un gözetiminde, denizin altında boğulur.

Sör Edmure Tully, Helman'a İkizler'den ayrılmasını ve Harrenhal'a saldıran Lord Roose Bolton'a yardım etmesini söyler. Lord Bolton daha sonra, Helman'dan Lannister garnizonu teslim olduktan sonra Darry'yi ele geçirdiğini haber alır. Roose, Kral Robb'un mahkumları öldürüp kaleyi yakmasını istediğini Helman'a söyler. Helman'a, Robett Glover'a katılıp Duskendale'e saldırması talimatı verilir.

Torrhen Kalesi'nde Demir Adamlar'ı mağlup ettikten sonra Leobald, Kışyarı'nı Theon'un demiradamlarından almak için Sör Rodrik Cassel'a katılır. Ancak Leobald, Kışyarı Savaşı sırasında Dehşet Kalesi garnizonu tarafından katledilir ve vücudu Theon'a Ramsay Kar tarafından hediye olarak verilir.

Kılıçların Fırtınası

Helman Duskendale Savaşı sırasında katledilir. Torrhen Kalesi Dagmer Yarıkçene tarafından ele geçirilir.

Tallhart askerleri Kızıl Düğün sırasında katledilir.

Üstat Aemon, Torrhen Kalesi'ne Kara Kale'yi Yabanıllar'dan savunmak için yardım isteyen bir kuzgun gönderir.

Kargaların Ziyafeti

Dagmer Yarıkçene, Tallhart ailesinin hayatta kalan üyelerini Torrhen Kalesi'nde esir olarak tutar.

Ejderhaların Dansı

Moat Cailin ve Derinorman Kalesi'ndeki demiradamlar mağlup edildiğinde, Dagmer Yarıkçene Torrhen Kalesi'ni elinde tutmaya devam eder.

Tallhart adamları Hendek Topraklar ve Kışyarı'nda yeni Kuzey'in Koruyucusu Roose Bolton'a katılırlar. Ancak Roose onların sadakatine inanmaz.

Kışyarı'nın Yağmalanması'ndan sağ çıkan Tallhart adamları, Kral Stannis Baratheon'un etrafında toplanır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Tallhart Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylardan bilinen Tallhart'lar:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{Helman
Tallhart
}
 
 
 
{Leobald
Tallhart}
 
Berena
Hornwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
{Benfred
Tallhart}
 
Eddara
Tallhart
 
Brandon
Tallhart
 
Beren
Tallhart