Tarbeck Kalesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Tarbeck Kalesi
Kale
Tarbeck kalesi.jpg
Konum Batı Toprakları, Westeros
Yönetim Tarbeck Hanesi (Eskiden) , Feodalite.
Yıkılma Tarihi 261FS

Tarbeck Kalesi, Batı Toprakları'nda harap olmuş bir kaledir, Sarpkaya ve Castamere'e yakındır. Bir zamanlar Tarbeck Hanesi'nin makamı olmuştur.

Tarih

Eski ve soylu olmalarına rağmen, Tarbeck Hanesi Altın Gerold'un zamanında yoksullaşmıştır. Ancak Lord Walderan Tarbeck'in Leydi Ellyn Reyne ile evlenmesinden sonra Tarbeck'lerin servetleri artmıştır. Ellyn, Lannister altınlarını kalenin perde duvarlarını yeniden inşa etmede, kulelerini güçlendirmede ve iç kaleyi dekore etmekte kullanır.

Yarı resmi kaynaklara göre, Lord Denys Marbrand Tytos Lannister tarafından onların üzerine gönderilir. Lord Denys 255FS'de arazi iddialarından dolayı Kral Aegon V Targaryen'i kızdıran kavgacı Lord Walderan Tarbeck'le başa çıkması için gönderilmiştir. Castamere Lordu ve Walderan'ın müttefiki Roger Reyne, Denys Tarbeck Kalesi'ne yetişmeden önce onu öldürür ve Sör Reynard Reyne Tytos'u barışa ikna eder.

Lannisterlar'a karşı çıkartılan Reyne-Tarbeck İsyanı sırasında, Walderan ve pek çok akrabası arazide Lord Tytos'un varisi Sör Tywin Lannister tarafından öldürülür. Tywin, Tarbeck Kalesinde bulunanları aç bırakarak dışarı çıkmak zorunda bırakmak yerine kaleyi yok etmek için kuşatma makinelerini kullanır. Tywin, Leydi Ellyn ve oğlu Tion Tarbeck'in üzerine kale yıkıldığında gülümser ve kalenin ateşe verilmesini emreder. Tywin sonrasında Castamere'den Tarbeck Kalesi'nin kalıntılarına yetişen Roger Reyne'in kuvvetlerini de yener. Kalıntılar isyandan bu yana boş olarak bırakıldı.

Tarbeck Kalesi'nin Yıkılışı
Tarbeck Kalesi'nin Konumu
Tarbeck Kalesi'nin Konumu
Tarbeck Kalesi
Tarbeck Kalesi'nin Konumu