Teague Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Teague Hanesi
House Teague.PNG
Hane arması iki yarım sarı dairenin arasında siyah bir bölgenin içinde dik altın bir üç dişli mızrak
Sözler Bilinmiyor
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Üç Dişli Mızrak Kralı
Kurucu Torrence Teague
Yok olma Altı Kralın Savaşı sonrasında

Teague Hanesi, Fetih Savaşı öncesinde Nehir Toprakları'nı Üç Dişli Mızrak Kralları olarak yöneten soylu hanelerden biridir. Armaları iki yarım sarı dairenin arasında siyah bir bölgenin içinde dik altın bir üç dişli mızraktır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Yaklaşık olarak Justman Hanesi'nin yıkılmasından sonraki yüzyılda, belirsiz soydan gelen maceraperest Torrence Teague Batı Toprakları'na akınlar düzenledi ve Essos'dan gelen paralı askerleri kiralamak için altın kullandı. Mücadelelerden altı yıl sonra Lord Torrence Bakire Havuzu'nda Üç Dişli Mızrak Kralı olarak taç giydi.

Nehir lordları Teague'leri önemsemediler bu yüzden kralları mahkemede büyük hanelerden rehine almak zorunda kaldı. Hanenin dördüncü kralı Theo Teague asilere karşı takındığı tutumdan dolayı Ağrılı Eyer Theo olarak bilinir. Yarı resmi kaynaklara göre Teague'lerin hakimiyeti kesin değildir çünkü yıllar içinde birçok Nehir Lordu krallığa isyan etmiştir.

Kral Humfrey I Teague İnanç Militanları'ndan aldıkları destek ile Eski Tanrılar'ın ibadetlerini bastırmaya başladığında Blackwood, Vance ve Tully Haneleri isyana kalktılar. Teague'ler ve sadık destekçileri isyankarları yenip isyanı bastırmaya çok yaklaşmalarına rağmen Lord Roderick Blackwood evlilik yoluyla bağlı olduğu Fırtına Kralı Arlan III Durrandon'dan yardım ister. Humfrey, üç oğlu ve kardeşiyle birlikte Altı Kralın Savaşı'nda öldürülür. Roderick'in de savaşta öldürülmesinden sonra Fırtına Kralı Arlan topraklarına Nehir Toprakları'nı da eklemeye karar verir.

Tarihi Üyeler