Templeton Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Templeton Hanesi
House Templeton.png
Hane arması siyah zemin üzerine köşelerden gelen sarı şeritlerin içinde  siyah dokuz yıldız
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Dokuz Yıldız
Şimdiki Lord Sör Symond Templeton
Bölge Vadi, Westeros
Unvan Dokuz Yıldız Şövalyesi
Bağlılık Arryn Hanesi
Kurucu Sör Luceon Templeton
Kurulma Tarihi Kahramanlar Çağı

Dokuz Yıldız'ın Templeton Hanesi, Vadi’nin soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri Dokuz Yıldız'dır. Arryn Hanesi'ne yeminli başlıca şövalye hanelerindendir.

Hanenin unvanı Dokuz Yıldız Şövalyesi'dir. Şimdiki şövalye Sör Symond Templeton'dur.

Bir şövalye hanesi olmasına rağmen hane çok güçlüdür, güçleri ve etkisi birçok lordla karşılaştırılabilir. Hanenin kolayca bin asker toplayabileceği söylenir. Kışyarı’nın Stark’ları ile yakın ilişki içinde oldukları söylenir. Armaları siyah zemin üzerine köşelerden gelen sarı şeritlerin içinde  siyah dokuz yıldızdır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Kızıl Çimen Savaşı’nda Dokuz Yıldız Şövalyesi, Lord Donnel Arryn komutasındaki ordunun sadık bir parçasıydı. Daemon Blackfyre tarafından öldürüldü.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Kral Robb Stark’ın varisi hakkında tartışma çıktığında, annesi Catelyn Stark kocası Lord Eddard Stark’ın büyük babasının evli bir kız kardeşi olduğunu, bu evlilikten genç oğlu Lord Raymar Royce ile 3 kız kardeşinin olduğunu söyler. Catelyn, Vadi Lordlarından Templeton'ların bu kızlardan biriyle evlendiğini hatırlar.

Templeton'lar, Beş Kralın Savaşı'da Robb Stark’a katılmak için Leydi Lysa Arryn’e baskı yapan Lord Yohn Royce’a destek verdiler.

Kargaların Ziyafeti

Dokuz Yıldız Şövalyesi Sör Symond Templeton, Petyr Baelish’e karşı İstidacı Lordlar’a katılır.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Templeton Hanesi

Tarihi Üyeler