Thoren Smallwood

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Thoren Smallwood
Smallwood Hanesi.png
Thoren Smallwood TheMico.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Baş Korucu
Bağlılık Gece Gözcüleri
Irk Nehirli 
Ölüm FS 299İlk İnsanların Yumruğu
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)

Thoren Smalwood, Gece Gözcüleri'nin bir korucusudur. Smallwood Hanesi'nin bir üyesidir. Sör Alliser Thorne ile arkadaştır.

Görünüş ve Karakter

Thoren, zayıf çenesi ve ağzının kapattığı ince bir şakalar sahiptir. Yabanıllar'dan nefret eder. Yaşlı Sör Jaremy Rykker'ın göğüs zırhını ve samur pelerinini giyer.

Thoren Smalwood

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Jon Snow'a göre Thoren Alliser Thorne'u yandaş olması için kullanır. Sör Jaremy Rykker'ın ölümünde sonra korucuların komutası ona kalır. Yaklaşan tehlikelere karşı Lord Kumandan yerine kendisinin komuta etmesi için Lord Kumandan Jeor Mormont'u ikna etmeye çalışır. Ancak bu konu Mormont'un tepkisini çeker ve kaderi bilinene kadar hala Benjen Stark'ın baş korucu olduğunu söyler

Thoren Sur'un ardına yapılacak büyük keşif gezisine katılan komutanlardan biriydi, kendisi korucuları komuta etti. Keşifin öncü kuvveti yönetti. İlk İnsanların Yumruğu'nda Lord Kumandan Mormont'la toplantı yapan komutanlardandı, Ayazdiş'de bulunan yabanıl kamplarını aramak için küçük keşif grupları göndermeyi önerir. Qhorin Yarımel tarafından bu gruplar için seçilecek kişilerden biri olarak görülür.

Kılıçların Fırtınası

Thoren Ayazdiş'ten Süt Nehri'ne kadar Yabanıllar'ın kamplarını arar. Korucuların komutanı olarak en iyi stratejinin Yabanıllar'a saldırmak olduğunu söyleyerek onları ikna etmeye çalışır.

Yumruktaki savaşta bir Wight ayı Gece Gözcüleri'nin kumandanlarına saldırır. Thoren ayıyı öldürmeye çalışır ama ayı kafasını koparır.

Jon Snow Gece Gözcüleri Lord Kumandanı olan Jeor Mormont'dan sonra Thoren'in onun yerine geçeceğini düşünür ancak kısa bir süre sonra Thoren'in öldüğünü hatırlar.

 
Theomar
 
Ravella Swann
 
Thoren
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oğlu
 
Carellen