Tion Lannister

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
House Lannister.png
Tion Lannister
House Lannister.png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Lannister Hanesi
Kültür Westeros
Doğum 211FS ile 219FS arasında bir zamanda, 
Ölüm 236FSAğırsu
Leydi Ellyn Reyne
Kitap(lar) Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Tion Lannister, Lannister Hanesi'nden bir şövalye, Lord Gerold Lannister'ın ve Leydi Rohanne Webber'ın ikinci oğlu, Tywald'un ikizidir.

Tarih

Tion Casterly Kayası Lordu Gerold Lannister'ın ikinci eşi Leydi Rohanne Webber'dan olan ikinci oğluydu. İkizi Tywald'un 233FS'deki Peake İsyanı'nda ölmesiyle Kaya'nın varisi olmuştur. Yarı resmi kaynaklara göre savaş sırasında Prens Aegon V Targaryen'in yaveriydi.

Nişanlanması ve Evlenmesi

Tion daha önceden Lord Rowan'ın kızı ile nişanlıydı. Fakat ikiz kardeşi Tywald öldükten sonra Tywlad'ın nişanlısı Ellyn Reyne, onun yerine kendisiyle evlenmesi teklifinde bulundu. Lord Gerold başlarda bu birlikteliğe karşı olsa da en sonunda bunu onayladı ve Tion ile Ellyn'i nişanladı. Yarı resmi kaynaklara göre Tion'un babasına, kardeşi Tywald'ın son sözlerinin Leydi Ellyn'e iyi bak olduğunu söylemesinin ardından Lord Gerold ikna oldu. 235FS'te, Tion ve Ellyn Casterly Kayası'nda evlendiler. Aynı düğünde, Tion'un küçük kardeşi Tytos'da Leydi Jeyne Marbrand ile evlendi.

Dördüncü Blackfyre İsyanı

236FS'da, Daemon III Blackfyre Dördüncü Blackfyre İsyanı'nı başlattı. İsyan uzun sürmedi ve kraliyet güçleri, Ağırsu Köprüsü Savaşı'nda yüzden daha az kişi kaybetti. Buna rağmen Sör Tion ölenlerin arasındaydı.

Tion'un dulu Ellyn, Casterly Kayası Leydisi olarak iyi işler çıkarıyordu fakat Tytos Lannister'ın Lord Gerold'ın yeni varisi olmasıyla gücü azaldı. Yarı resmi kaynaklara göre Leydi Ellyn, mevkisini korumak için son bir hamle yaptı. Tion'un çocuğuna hamile olduğunu herkese açıkladı. Ancak aylar geçtikçe karnının ilk günkü gibi düz kalmasıyla yalanı ortaya çıktı.

Aile

 
 
 
 
Damon
 
Cerissa Brax
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tybolt
 
Teora Kyndall
 
Alysanne Farman
 
Gerold
 
Rohanne Webber
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cerelle
 
Tywald
 
Tion
 
Ellyn Reyne
 
Tytos
 
Jeyne Marbrand
 
Jason
 
Çeşitli Kadınlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çocuk
 
 
 
 
 
Çocuk