Toland Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Toland Hanesi
Toland.png
Hane arması altın sarısı zemin üzerinde kuyruğunu ısıran yeşil ejderha
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Hayalet Tepesi
Şimdiki Lord Leydi Nymella Toland
Bölge Dorne, Westeros
Unvan Hayalet Tepesi Lordu
Varis Valena Toland
Bağlılık Martell Hanesi

Hayalet Tepesi'nin Toland Hanesi, Dorne'un soylu hanelerinden biridir. Yerleşkeleri Hayalet Tepesi'dir, Martell Hanesi'ne yeminli başlıca hanelerden biridir.

Armaları altın sarısı zemin üzerinde kuyruğunu ısıran yeşil ejderhadır, bu ejderha zamanın başlangıcı ve sonu olmadığını simgeler. Sözleri kitaplarda geçmez.

Tarihi

Toland'lar Fetih Savaşı sırasında Fatih Aegon'a başarıyla direnirler. Lord Toland Fatih Aegon'la savaşmak üzere bir şampiyon yollar. Aegon adamı öldürdükten sonra bu kişinin Lord Toland'ın soytarısı olduğunu ve Lord Toland'ın çoktan kaçtığını öğrenir. Sonraki günlerde Toland'lar yeni bir sancak seçerler. Bu sancakta yeşil bir ejderha kendi kuyruğunu ısırmaktadır. Sarı ve yeşil renkleri rengarenk giyinen cesur soytarının anısına seçilmiştir. Ejderhadan önce Toland Hanesinin sancağında bir hayalet bulunmaktaydı.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Arianne Martell Myrcella Baratheon'a taç giydirmek için kurduğu komploya Sör Arys Oakheart'ı katarak ikna ederken onu Ejderhaların Dansı'nda Kralyapan Sör Criston Cole'la kıyaslamıştır. Ayrıca komploda Toland'ların önemini vurgulamıştır.

Leydi Nymella Toland, Prens Doran Martell'e Sör Balon Swann'ın Güneş Mızrak'a gelişini geciktirmek için yardım eden Dornelu lordlardan biridir.

Kış Rüzgarları

Arianne Martell ve beraberindekiler Fırtına Burnu'na giden yolda Hayalet Tepesi'nde duraklarlar. Onları Leydi Toland ve kızlarıyla yemek yerler. Valena Toland onlara Yağmur Kalesi'nin, Karga Yuvası'nın, Sisli Orman'ın, Yeşiltaş'ın ve Tarth'ın tümünün Altın Mürettebat'ın eline düştüğünü rapor eder. Teora Toland rüyasında ejderha gördüğünü söyler.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Toland Hanesi

Hane Halkı