Tommard Heddle

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Tommard Heddle
Karakter Bilgisi
Lakap Kara Tom
Unvan Sör
Bağlılık Heddle Hanesi
Irk Nehirli
Ölüm 211FSBeyaz Duvarlar
Kitap(lar) Gizemli Şövalye (Görüldü)

Kara Tom olarak bilinen Sör Tommard Heddle, Heddle Hanesi'nden bir şövalyedir, Lord Ambrose Butterwell'ın kızıyla evlidir. Acımasızlığı ünlüdür.

Karakter

Derinden gelen bir sesi vardır. Keldi, yanağına yapışan siyah sakalları vardı. Bir köle gemisinden aldığı iblis biçimindeki miğferini zırhının üstünde giyerdi. Beyaz Duvarlar'daki garnizonun kumandanıydı.

Tarihi

Lord Ambrose Butterwell büyük kızının üç talibini öldürdükten sonra onla evlenmiştir. Bir turnuvada Lord Damon Lannister'ı atsız bıraktı.

İkinci Blackfyre İsyanı

Lord Ambrose Butterwell'ın kızıyla evlenen Sör Tommard Lord Ambrose'un düğününe katıldı. Turnuvada galip gelen kişiye ejderha yumurtası vaat edilmişti, ancak Lord Gormon Peake ve Daemon II Blackfyre'ın komplosuyla turnuvayı Daemon'un kazanması ayarlanmıştı. Beyaz Duvarlar Turnuvası'nda Sör Clarence Charlton tüm gelen rakiplerini kolay bir şekilde yendi. Prens Maekar oğlu Egg'in Lord Ambrose'un kalesindeki septte olduğu haberini aldıktan sonra Sör Tommard'a ulaştı. Ancak Sör Tommard Egg'i esir almaya çalışınca Sör Uzun Duncan tarafından öldürülür.