Torrhen Kalesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Torrhen Kalesi
Torrhen Kalesi.jpg
Konum Kuzey, Batıdiyar
Yönetim Tallhart Hanesi , Derebeylik.
Halk Kuzeyli
Din Eski Tanrılar

Torrhen Kalesi, Kuzey’in Tallhart Hanesi’nin makamıdır. Güneyinde Kurt Ormanı, kuzey doğusunda Kışyarı, kuzeyinde Höyükler ve kuzey kıyıları boyunca büyük göl bulunur. Gölden doğan nehir buradan güneydeki Tuzlu Mızrak’a dökülür.

Düzen

Torrhen Kalesi, 30 metre yüksekliğindeki taş duvarları ve köşelerinde kare kuleler olan bir kaledir. Güçlü bir kale olduğu düşünülür.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Torrhen Kalesi’ne Dagmer Yarıkçene önderliğinde gelen Demir Adalılar saldırıya geçtiler. Sör Rodrik Cassel, Kışyarı’nda bulunan garnizonla saldırıyı bitirmek için geldi. Orada yapılan Torrhen Kalesi Savaşı ile birlikte Demir Adalılar Taşlı Kıyı’ya geri döndüler.

Kılıçların Fırtınası

Üstat Aemon, Torhhen Kalesi’ne Kara Kale’yi savunmalarında yardım etmelerini rica etmek için kuzgun göndermiştir. Kışyarı Savaşı’ndan sonra Dagmer geri dönüp kaleyi ele geçirmiş ve Tallhart güçlerini tahribata uğratmıştır.

Ejderhaların Dansı

Dagmer hayatta kalan Tallhart esirleriyle Torrhen Kalesi’ni tutmaya devam ediyor. Asha Greyjoy Stannis Baratheon’a Torrhen Kalesi’ni kurtarmak için teklif yapar ama Stannis hedeflerinin Kışyarı olduğunu söyler ve teklifi reddeder.

Alıntı

Torrhen Kalesi ayağımı çamura bulamaya değmez. Önemli olan Kışyarı.

Stannis Baratheon'dan Asha Greyjoy'a