Toyne Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Toyne Hanesi
House Toyne.svg.png
Hane arması siyah renkte zemin üzerine altın sarısı zeminde kanatlı siyah renkte kalp
Sözler Yükseğe Uç, Uzağa Uç
Bölge Fırtına Toprakları
Bağlılık Baratheon Hanesi
Yok olma Westeros'ta FS 281
Essos'ta FS 296

Toyne Hanesi, Fırtına Toprakları'ndaki soylu hanelerden biridir. Yarı resmi kaynaklara göre hane armaları, ssiyah renkte zemin üzerine altın sarısı zeminde kanatlı siyah renkte kalptir. Sözleri Yükseğe Uç, Uzağa Uç 'tur.

Tarihi

Sör Terrence Toyne, Kral Aegon IV Targaryen'in metreslerinden Bethany Bracken'e aşık olan Kral Muhafızları şövalyesidir. Kral Aegon onları birlikte yakaladıklarında Terrence'ın parçalanarak öldürülmesini ve Bethany'nin ölmeden önce bunları izlemesini emretmiştir. Terrence'ın iki kardeşi kralı öldürmek ve intikamlarını almak için saraya geldiklerinde Ejderha Şövalyesi Prens Aemon Targaryen tarafından durdurulurlar, Aemon kardeşini savunurken ölür. Toyne kardeşler vatana ihanetten idam edilirler. Bu olaylar Toyne Hanesi'nin çöküşüne sebep olmuştur.

Simon Toyne Kral Ormanı Kardeşliği'nin lideridir. Sör Barristan Selmy, Leydi Jeyne Swann ve septasını haydutların elinden kurtarırken Simon'u öldürür. Yarı resmi kaynaklara göre Barristan, Fırtına Burnu Turnuvası'nda Simon'u atsız bırakan kişinin kendini olduğunu hatırlar ancak bu yanlıştır.

Hanenin bilinen son üyesi Essos'a sürgün edilen Altın Mürettebat'ın kaptanı Sör Myles Toyne'dur.

Tarihi Üyeler