Trant Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Trant Hanesi
Ht.png
Hane arması mavi zemin üzerine asılmış halde siyah bir adam
Sözler Düşmanlarımızın Sonu Böyledir
Yerleşke Gridarağacı
Bölge Fırtına Toprakları
Unvan Gridarağacı Lordu
Bağlılık Baratheon Hanesi

Trant Hanesi Fırtına Topraklarının asil ailelerindendir. Fırtına Burnu Baratheon Hanesine yeminli baş hanelerden birisidirler. Yarı resmi kaynaklara göre yerleşimleri Gridarağacıdır. Sözleri "Düşmanlarımızın Sonu Böyledir". Armaları mavi zemin üzerine asılmış siyah bir adamdır.

Tarih

Steely Pate, Sör Uzun Duncana yeni boyanmış kalkanı verdiğinde, çeşitli hanedanların desenlerinin talihlerini tartıştılar. Pate, diğerlerinin arasında, gördüğü asılmış adamlarla süslenmiş kalkanlardan bahsetti ve Dunk'a bu kalkanların kullanıcılarına iyi hizmet ettiğini hatırlattı. Dunk, Lucas Inchfield savaşında kalkanı tahrip olduktan sonra Taşlı Septte kaldığı zaman yeni bir kalkan satın aldı. Kalkan, son sahibinden beri boyanmamıştı ve bu yüzden hala asılmış bir adamı gösteriyordu - daha çok Trant Hanesinin bazı üyelerinin kişisel arması gibi. Bu Dunk'a Beyaz Duvar Turnuvası için "Darağacı Şövalyesi" takma adını alması için ilham verdi.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Meryn Trant Kral Robert Baratheonun kuzey yolculuğunda onu koruyan üç Kral Muhafızları şövalyesinden biriydi. Lord Eddard Stark ihanete uğradığında ve tutuklandığında, Meryn Arya Starkı yakalaması için gönderildi ve Syrio Forel ile dövüştü.

Kralların Çarpışması

Meryn sık sık Sansa Starkı dövmesi için Joffrey Baratheondan emir aldı. Karasu Savaşı boyunca Joffrey'i koruması için atandı.

Kılıçların Fırtınası

Tyrion Lannisterın duruşması sırasında şahit olması için çağrıldı. Kral Topraklarındaki Ayaklanmadan sonra Tyrion'un Joffrey'i dövdüğünü ve kralı hayatıyla tehdit ettiğini anlattı.

Üçüncü yüzyılın sonunda Trant Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısıında anlatılan olayların zaman aralığında bilinen Trantlar:

Sör Meryn Trant, Kral Muhafızlarında bir şövalye