Tristifer IV Mudd

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Mudd Hanesi.png
Tristifer IV Mudd
Mudd Hanesi.png
Tristifer.jpeg
Karakter Bilgisi
Tam isim Mudd Hanesi'nden isminin dördüncüsü Tristifer
Lakap Adalet Çekici
Unvan Nehir ve Tepelerin Kralı
Irk Nehirli
Aile
Hane Mudd Hanesi
Varis Tristifer V Mudd
Sonraki Tristifer V Mudd
Çocuk Tristifer V Mudd
Ekler
Kitaplar Buz ve Ateşin Şarkısı (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)

Adalet Çekici olarak bilinen Tristifer IV Mudd, aynı ismi taşıyan dördüncü Nehir ve Tepelerin Kralı'dır. Mudd Hanesi'nden İlk İnsan kökenli bir kraldır, mezar lahti Eskitaş kalıntıları arasındadır.

Görünüş

Tristifer'ın görünümü sadece lahtin yüzünde görülebilmektedir. Büyük bir sakalı ve bir savaş çekici vardır.

Tarihi

Tristifer kendi döneminde Üç Dişli Mızrak ile Boğaz arasındaki toprakları yönetiyordu. Andal İstilası sırasında saldırıya uğrayan İlk İnsan krallarındandı. Kendi kalesi olan EskitaşWesteros'daki en güçlü kale haline getirdi.

Tristifer IV Mudd

Tristifer gerçek anlamda son İlk İnsan Kralı'ydı. Dağ ve Vadi Kralı Roland II Arryn Nehir Toprakları'nı işgal etti, Tristifer'ın güçlerini ezer ve Vadili'ler ile geri çekilmeye zorlar. Roland'ın müttefiklerinden biri daha sonra ona ihanet eder ve Nehir Kralı Tristifer Eskitaş'da Roland'ı idam etti.

Tristifer'ın yüz çarpışmadan doksan dokuzunu kazandığı ve birini kaybettiği söylenir. Tully'ler yaptığı tüm savaşlarda yanında savaşmışlardır. Tristifer'ın kaybettiği son savaşta yedi Andal kralı aynı anda saldırdı, en büyük isyancı Armistead Vance'dı. Tristifer IV, Mudd Hanesi'nin son üyesi olan oğlu Tristifer V Mudd'dan daha başarılıydı.