Tunç Canavarlar

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Kedi Maskeli bir Tunç Canavar (Robert O’Leary)

Tunç Canavarlar Daenerys Targaryen Meereen’i fethettikten sonra onun tarafından kurulan şehir gözcülüğü yapan bir ordudur.

Görünüm

Tunç Canavarlar üzerine hayvan şekilleri oyulmuş maskeler takarlar. Maskenin üstüne başlık ve Meereen’in çok renkli kiremitlerini yansıtmak amacıyla rengârenk kumaş parçalarından dikilmiş pelerinler giyerler. Hepsi pisileli etekler ve deri sandaletler giyer.

Görülen hayvan maskelerinden bazıları şunlardır: ayı, domuz, boğa, çakal, şahin, balıkçıllar, çekirge, ayı balığı, sıçan, aslan, kaplan, maymun, baykuş, kedi, yılan, kurt, şahmeran ve tilki.

Son Olaylar

Ejderhalrın Dansı

Tunç Canavarlar Harpiya’nın Oğullarının misillemelerine karşılık üyelerin kimliklerini korumak için farklı hayvan şekilleri oyulmuş maskeler takarlar. Canavarlar Kelkafalar ve Azatlı Köleler’in karışımından oluşmuştur. Skahaz mo Kandaq tarafından komuta edilirler. Daenerys Targaryen Drogon’un sırtında ortadan kaybolduğunda yeni kral Hizdahr zo Loraq kuzeni Marghaz zo Loraq’ı yeni kumandanları olarak atamıştır.

Yine de Canavarlar hala Shakaz’a itaat etmektedir ve Skahaz, Sör Barristan Selmy ve Gri Solucan Hizdahr’ı ele geçirdiklerinde ve Meereen’in kontrolünü ellerine aldıklarında onlara yardım etmişlerdir.

Quentyn Martell ejderhaları (Rhaegal ve Viserion) çalmayı denediğinde birkaç Tunç Canavar Rüzgârla Savrulanlar tarafından öldürülmüştür.