Tytos Blackwood

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Blackwood House.png
Tytos Blackwood
Blackwood House.png
Tytos.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Kuzgunağaç Kalesi Lordu
Bağlılık Blackwood Hanesi
Irk Nehirli
Doğum Kuzgunağaç Kalesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

Tytos Blackwood, Nehir Toprakları'nın soylu hanelerinden olan Blackwood Hanesi'nin başı ve Kuzgunağaç Kalesi Lordu'dur.

Görünüş

Tytos'un kısa kesilmiş sakalları, kancalı bir burnu ve uzun düzgün kesilmiş saçları vardır. Uzun boylu ve incedir, genellikle kuzgun tüyünden bir pelerin giyer. Beş Kralın Savaşı sırasında yaptırdığı parlak sarı renkte yaprak desenli asma kakmalı zırhı giyer. Daha sonra Kuzgunağaç Kalesi'ndeki ölü yürek ağacının gümüş kakmalı bir örneği ile oniks taşlarından yapılmış kuzgunların işlendiği kızıl renkteki zırhını giyer. Yetenekli bir askerdir ve Kışyarı'nın Stark'ları ile dosttur.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Tytos Nehirova Savaşı'nda savaşır ve yenilginin ardından Nehirli orduyu Nehirova'ya geri getirir. Kamplar Savaşı sırasında ortadaki Lannister kampına saldırı başlatır ve Sör Edmure Tully'i kurtarır. Bu zaferden sonra Eski Tanrılar'a inananlarla birlikte Nehirova'daki tanrı korusunda dua eder. Savaş konseyinde düşmanı Lord Jonos Bracken'nden olabildiğince uzağa oturur. Lord Roose Bolton'un Lannister ordularını bastırmasının ardından geri çekilen orduların Harrenhal'a gittiklerini ve oraya saldırılması gerektiğini söyler. Robb'u Kuzeyin Kralı ilan eden nehir lordları arasında yer alır.

Tytos Blackwood Wibben.png

Kralların Çarpışması

Lord Tytos, Tully ordusunu komuta ederken toprakları Batılı askerler tarafından istila edilir. Kral Robb'dan aldığı izin ile topraklarındaki Lannister askerlerini çıkarır. Ancak geride Kuzgunağaç Kalesi boyunca çöl gibi bir arazi kalmıştır.

Kılıçların Fırtınası

Lord Tytos Hoster Tully'nin cesedinin konulduğu tekneyi iten yedi soyludan biriydi.

Kargaların Ziyafeti

Kızıl Düğün'ün ardından Blackwood'ların eski düşmanları Bracken'ler Demir Taht'a biat ederler ve Blackwood topraklarına saldırırlar. Nehirova'nın Düşmesi'nden sonra Kuzgunağaç Kalesi Stark'lara bağlı güneydeki son kale olmuştur. Lord Tytos ve adamları Lord Jonos Bracken'e karşı kaleyi savunur. Lord Karyl Vance kuşatmayı sona erdirmesi için Sör Jaime Lannister'a Kuzgunağaç Kalesi'ne gitmesini önerir.

Ejderhaların Dansı

Jaime Lannister Kuzgunağaç Kalesi Kuşatması'nı bitirmek için Blackwood Vadisi'ne gelir. Erzak bitmesine rağmen Tytos düşmanı Lord Jonos Bracken'e teslim olmayı reddeder ve sadece krala diz çökeceğini söyler. Kuzgunağaç Kalesi'nin ana salonunda Jaime'nin önünde Demir Taht'a teslim oldu. Jonos'un arzu ettiği topraklardan daha azı Bracken Hanesi'ne verilmiş ve Demir Taht'a altın ve gümüş göndermişlerdir. Tytos Jaime'nin rehine olarak istediği kızı Bethany yerine oğlu Hoster'ı vermeyi ikna eder. Tytos Jaime ile konuştuğu sırada Lord Walder Frey'in dördüncü eşinin Alyssa Blackwood hanesinin bir üyesi olduğunu, İkizler'de sadece misafirlik hakkının değil akraba hakkının da yok olduğunu söyler. İkinci oğlu Lucas Blackwood'un Kızıl Düğün sırasında öldürülen konuklardan olduğunu söyleyen Tytos Jaime'den oğlunun kemiklerinin iade edilmesini ve Kuzgunağaç Kalesi'nin yürek ağacının altına gömmek istediğini söyler, Jaime bu isteği kabul eder.

Alıntılar

Tytos Blackwood'dan alıntılar

Kalem yiyecek bakımından eksik olabilir, ama nezaket bakımından asla!

Lord Tytos Blackwood'dan Jaime Lannister'a

Tytos Blackwood hakkında alıntılar

Blackwood ve Bracken hangi konuda anlaşabilmişlerdir ki? Sorarım sana?

Edmure Tully'den Catelyn Tully'ye

Tüm Blackwood'lar dönektir.

Lord Jonos Bracken'den Jaime Lannister'a

Bazıları, Lord Blackwood'un daha onurlu olduğunu söyleyebilir.

Jaime Lannister, kafasında Tytos Blackwood ile Jonos Bracken'i kıyaslarken.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilinmeyen Eş
 
Tytos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Brynden
 
Lucas
 
Hoster
 
Edmund "Ben"
 
Alyn
 
Bethany
 
Robert