Unwin Peake

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
PeakeHanesi.png
Unwin Peake
PeakeHanesi.png
Karakter Bilgisi
Unvan Yıldız Kargı , Ak Koru ve Harap Kale Lordu
Vekil
Kral Eli
Bağlılık Peake Hanesi
Yeşiller
Dikenler
Kültür Menzil
Kitap(lar) Prenses ve Kraliçe (Bahsedildi)
Buz ve Ateşin Dünyası (Bahsedildi)

Unwin Peake, Ejderhaların Dansı sırasında Yıldız Kargı'nın, Ak Koru'nun ve Harap Kale'nin Lordu ve Peake Hanesi'nin başıdır. Sör Merwyn Çiçek piç üvey kardeşidir.

Hayatı

Ejderhaların Dansı

Lord Unwin Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targaryen iç savaşı sırasında Yeşiller'i destekler. Lord Ormund Hightower'ın Eski Şehir'den Kral Toprakları'na doğru ilerleyen büyük kuvvetine katılır. Tumbleton Savaşı'ndan sonra, Unwin yağmalanmış şehirde Lord Borros Baratheon'dan takviye kuvvetlerin geleceği umuduyla beklemek istedi. Unwin, Prens Aemond Targaryen'nin ölümü duyulduktan sonra yeni Ejderha Kayası Prensi olarak Prens Daeron Targaryen'in açıklanmasını savundu. İki Hain'i öldürmek için komplo kuran Dikenler'in liderlerinden biriydi.

İkinci Tumbleton Savaşı sırasında Lord Peake'in çadırı Seasmoke tarafından yakıldı ama Lord kurtuldu. Unwin, savaştan sonra Beyaz Ulf'a niyetini sorduğunda Ulf amacının, Yeşiller Kral Toprakları'nı ele geçirdikten sonra Demir Taht'ı almak olduğunu söyler. Sonrasında Ulf, Unwin'in kumandanı Sör Hobert Hightower ile birlikte zehirli şarap içerek ölür. Lord Peake, Gümüşkanat'a sahip çıkabilecek asil doğumlu her şövalyeye bin altın ejderha önerir ama kimse başaramaz. Yeşiller ordusunun gözden kaybolma yoluyla kaçtıklarını görünce yeni kumandan Unwin, Kral Topraklarına karşı seferden vazgeçer ve Tumbleton'dan çekilir.

Aegon III Dönemi

Aegon III Targaryen hükmü sırasında, Lord Unwin FS 132'de Lord Corlys Velaryon'un ölümü sonrası Vekil oldu ve sonunda da Kral Eli makamına ulaşır. Çok fazla bir güce kavuşur ve bunu ne şekilde olursa olsun düşmanlarını zayıflatmak için kullanır. Unwin akrabalarının çok fazla memurluğu ellerinde tuttuğunu görür ve Kraliçe Jaehaera Targaryen'in suikastı sonrasında kızını Aegon III Targaryen ile evlendirmek için bir hamle yapar. Kral Muhafızları'ndan Sör Merwyn Çiçek Jaehaera öldüğünde onun odasının kapısında nöbettedir. Jaehaera'nın Sör Mervyn veya Mervyn'in kenara çekilerek geçmesine izin verdiği ve Lord Peake'nin hizmetinde ki paralı asker olan Tessario tarafından öldürüldüğü iddia edilir. Evlilik reddedildiğinde görevinden istifa etmekle tehdit eder. Tehdidi diğer vekiller tarafından kabul edilir ve FS 134'de istifa eder.