Utherydes Wayn

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Wayn Hanesi.PNG
Utherydes Wayn
Wayn Hanesi.PNG
Karakter Bilgisi
Unvan Kahya
Bağlılık Wayn Hanesi
Tully Hanesi
Irk Nehirli 
Doğum FS 237 ile FS 247 arası
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Utherydes Wayn, Lord Hoster ve Lord Edmure'nin döneminde Nehirova'nın Kahyasıydı.

Görünüş ve Karakter

Utherydes yaşlı bir adamdır. Ağır başlı, ince ve somutkandır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Leydi Catelyn Tully Nehirova'ya geldiğinde babasının kahyası Lord Hoster Tully'nin yatalak olduğunu ve kızının geldiğini öğrendiğinde kendisini kaldırması talimatı verdiğini söyler. Catelyn yaşlı kahyaya bakarak onun kaç yıldır kahya olduğunun ve kaç yaşında olduğunun bilinmeyeceğini düşünür

Kralların Çarpışması

Catelyn Tully Renly Baratheon ile ittifak yapmak için gönderilir ancak genç kral zamansız şekilde ölünce Nehirova'ya döner. Onu kapıda kardeşi Edmure Tully'nin yanında Utherydes'da karşılar. Edmure'nin yanındaki Utherydes'ın yaşındaki diğer adamları gördüğünde hepsinin babasının yaşında olduğunu ve hayatlarını Lord Hoster Tully'nin hizmetinde geçirdiklerini düşünür. Leydi Catelyn Tully adamları Brienne Tarth'a tanıtır. Utherydes Leydi Catelyn'i, Stannis Baratheon'un Kraliçe Cersei Lannister'ın çocuklarının gayrimeşru olduğunu yaydığından bir ittifak yapılma olasılığını sorar ancak Leydi Catelyn Renly Baratheon'un ölümünde Stannis'in parmağı olduğundan şüphelendiği için bu ittifaka soğuk bakar. Robb, Catelyn'in döndükten sonra İkizler'e gidip Lord Walder Frey'in kızlarından birini gelini için seçmesini emrettiğini söyler. Yine de Catelyn Tully'nin Nehirova'dan ayrılmaya niyeti olmadığı görülür. Utherydes Sör Cleos Frey'in Kral'ın Şehri'nden elçi olarak geri döndüğü ve Robb Stark'a barış teklifi yapmak için Lord Eddard Stark'ın kemiklerini yolladığını söyler. Leydi Catelyn kemiklere baktığında büyük kılıç Buz'un gelmediğini görür. Utherydes sadece kocasının kemiklerinin gönderdiğini Buz'un iade edilmediğini söyler. Leydi Catelyn Tyrion Lannister'a ve hatta Kraliçe Cersei Lannister'a teşekkür ettiğini ve kocasının kemiklerinin gönderilmesinin büyük bir iade olduğunu söyler. Ardından Utherydes'e kocasının kemiklerinin Kışyarı'na taşınması için emir verir ve Hallis Mollen bu gruba refakat eder.

Nehirova etrafındaki Geçitler Savaşı sırasında Leydi Catelyn Utherydes'e Sör Cleos Frey'e şarap götürmesi için emir verir çünkü Tyrion Lannister'ın barış şartları konusunda onu sorgulamadan önce dilini gevşetmek ister.

Kılıçların Fırtınası

Leydi Catelyn Tully Sör Jaime Lannister'ın kaçışını organize ettikten sonra Nehirova'nın kale muhafızı olan Sör Desmond Grell Robb Stark'ın hakkında vereceği karara kadar onu esir yapar. Lord Hoster Tully kızının esir olmasından hoşlanmaz, Sör Desmond Leydi Catelyn ile görüşme yapacağı zaman Utherydes'de yanında bulunur. Tüm görüşmelerde Utherydes somutkan bir vaziyette olur. Leydi Catelyn'e oğulları Bran ve Rickon'un öldüğü haberini verdiğinde acısını paylaştığını söyler ancak görüntüsü böyle olmadığını düşündürür. Utherydes Leydi Catelyn'in odasında hapis kalması gerektiğini söyler ancak Catelyn babasının yanında kalmak ister. Utherydes yaptığının korkunç ve boşuna olduğunu, kral katilinin Muhafız Kaptan Sör Robin Ryger tarafından yakalanacağını söyler. Leydi Catelyn'le konuşurken Utherydes'in gözleri üzgün bakar.

Leydi Catelyn Üstat Vyman'a babasının uykusunda Papatya adını sayıkladığını ve onun böyle birini tanıyıp tanımadığını sorar. Üstatsa Nehirova'da çalışan herkesi kahyanın tanıması gerektiğini söyler. Leydi Catelyn ise Üstat Vyman'ın ardından Utherydes'e sorar ancak böyle bir kişinin olmadığını ve Nehirova'da yaşamadığını söyler.

Robb Nehirova'ya döndüğünde Sör Desmond Grell, Leydi Catelyn Tully'nin kaledeki varlığını açıklar. Daha sonra toplantının sonunda Robb annesine bunu neden yaptığını sorar. Bunların ardından Robb eşi Jeyne ve onun annesi Sybell'in konaklanması için Utherydes ve Edmure Tully'nin ilgileneceğini söyler.