Vargo Hoat

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Vargo Hoat
250px-Vargo Hoat.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Keçi
Sakatlayıcı
Qohorlu
Unvan Harrenhal Lordu
Bağlılık Cesur Dostlar
Kültür Qohorlu
Ölüm FS 300Harrenhal
Kitap(lar) Taht Oyunları(Bahsedildi)
Kralların Çarpışması(Görüldü)
Kılıçların Fırtınası(Görüldü)
Kargaların Ziyafeti(Bahsedildi)

Vargo Hoat, Yedi Krallık’ta ‘Kanlı Oyuncular’ olarak anılan ‘Cesur Dostlar’ kuruluşunun lideridir. Oyuncular, Hoat ile birlikte kendilerini Qohor merkezli suçlanan ve dışlanan ayak takımı olarak tanımlarlar. Hoat, miğferindeki şekillerin keçi boynuzu gibi gözükmesinden dolayı bazen ‘Keçi’ olarak çağrılır.

Görünüm ve Karakter

Vargo, keçi sakalı ve çoğu yerde mücadele ederek kazandığı paralarla yaptığı bir kolye ile birlikte uzun boylu ve sıska bir adamdır. Vargo bir zorse (zebra ve at karışımı bir hayvan) sürer. Arması Qohor’un Siyah Keçisi’dir ve keçi başını andıran bir miğfer giyer. Konuştuğu zaman şişen bir dil ve etrafa saçılan salyaları sürekli peltek konuşmasına neden olur. Hoat, merhametsiz ve kurnaz oluşuyla birlikte şimdiye kadar en uzun hayatta kalan Cesur Dostlar kumandanıdır. Vargo’nun, mahkumlarına ellerini ve parmaklarını keserek işkence etmesinden dolayı ilave takma adı ‘Sakatlayıcı’’dır.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Vargo ve Oyuncular, Lord Tywin Lannister tarafından Nehir Toprakları’nı yakıp yağmalaması, savaşı uzatmayı denemesi ve Robb Stark’ı zaptederek onunla Jaime Lannister karşılığında pazarlık etmesi için tutuldu. Daha sonra Vargo, Tywin’e katıldı ve Tywin savaşmaya gittiğinde Harrenhall’de kaldı, ayrıca Tywin’den Roose Bolton’a döneklik teklif etmek ve Kuzey Muhafızlığı karşılığında ihanet anlaşması ayarlamak için müsaade istedi. Lord Roose Bolton, Kuzey’e dönerken Vargo Hoat’a, Harrenhall lordluğu sözü verdi.

Kılıçların Fırtınası

Vargo, babasına bir mesaj vermek için Jaime Lannister’ın elini kesti, hemen ardından Jaime ve Tarth’lı Brienne, Vargo’nun adamları tarafından ele geçirildi. Bu hoşnutsuz haberleri duyan Roose Bolton, Tywin Lannister’ın kaleyi yeniden kuşatacağını ve Vargo Hoat’ın er geç cezalandırılacağını bildiği halde Vargo için Harrenhall’den ayrıldı. Harrenhall’un kontrolü ele geçirildikten sonra Hoat gücünü Brienne üzerinde denemeye çalıştı fakat Brienne onun kulağını ısırdı. Ser Gregor Clegane, Harrenhall’u aldığında Vargo’yu Yüz Kalp Salonu’nda kulağındaki yaranın iltihaplanmasından dolayı ateşlenmiş ve delirmiş halde buldu.

Kargaların Ziyafeti

Ser Gregor Clegane, Vargo’yu bulduktan sonra, onun kol ve bacaklarını kesip ardından geri yedirerek işkence etti. Ayrıca ona Harrenhal’de tuttuğu tutsakların etini de yedirdi. Vargo, biçimi önemli şekilde değiştikten sonra sonunda öldü. Vargo’nun kafası Ser Jaime Lannister Harrenhal’e döndüğünde ona gösterildi.

Vargo Hoat'dan alıntılar

Kğalkatili… Sen benim tutsağımsın.

Vargo Hoat'dan, Ser Jaime Lannister'a.