Volmark Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Volmark Hanesi
House Volmark.png
Hane arması gri zemin üzerinde siyah bir leviathan
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Volmark
Şimdiki Lord Lord Maron Volmark
Bölge Demir Adalar
Menzil
Unvan Volmark Lordu
Yeşilkalkan Lordu
Bağlılık Harlaw Hanesi

Volmark'ın Volmark Hanesi, Demir Adalar'dan soylu bir hanedir. Yerleşkeleri, Harlaw adasındadır ve bağlılıkları da aynı isimli haneyedir. Adada çok geniş yapıları vardır ve kalelerinde tarih kokan süslemeleri vardır

Armaları, gri zemin üzerine siyah bir leviathandır. Sözleri bilinmemektedir.

Tarihi

Lord Qhorin Volmark, büyük annesinin Kral Harwyn Sert-El'in kız kardeşi olması sebebiyle kendini Demir Adaların Kralı ilan etmiştir. Ancak 2FS yılında Kral Aegon I Targaryen tarafından öldürüldü. Lord Goren Greyjoy ise oğlu taç için bir komplo kurarken onu mağlup etti.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Kral Şurası için çağrı yapıldığında Lord Rodrik Harlaw desteklediği Asha Greyjoy için sancaktarlarını çağırır. Diğerleri ile birlikte Volmarklar hep birlikte Harlaw'da konuşlanmışlardır. Eski Wyk'in kıyısında bir Volmark Victarion Greyjoy'u selamlar. Tarle Üç Kez Boğulmuş Deniztaşı Tahtı'na oturmak için en iyi iddianın Lord Maron'da olduğunu savunmuştur. Aeron Greyjoy Eski Wyk'de Kral Şurası için toplanan sancaklar arasında Volmark'ların sancağını da görmüştür. Kral Şurası sırasında bütün lordlar ve kaptanlar kendi adaylarını seçmekte özgürdü. Maron Volmark, Victarion Greyjoy'u desteklemiştir.

Kalkan Adaları fethedildiğinde Euron, Maron VolmarkYeşilkalkan Lordu ilan etmiştir. Victarion, Euron'un bu hareketini annesi aracılığıyla soyu Kara Harren'e giden genç lordun desteğini almak için yaptığını düşünmektedir.

Üçüncü yüzyılın sonunda Volmark Hanesi

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde bahsi geçen Volmarklar:

Tarihi Üyeler