Waymar Royce

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Gece Gozculeri.png
Waymar Royce
Royce Hanesi.png
Waymar Royce.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Royce Hanesi
Gece Gözcüleri
Irk Vadili
Doğum 278FS yada 279FSTaşyazı
Ölüm 297FSTekinsiz Orman, Sur'un Ötesi
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Oyuncu Rob Ostlere
TV Sezon 1

Sör Waymar Royce, Royce Hanesi'nden bir şövalyedir. Lord Yohn Royce'un üçüncü ve en küçük oğludur, Gece Gözcüleri'ne katılıp Koruyucu olmuştur. Tv dizisinde Rob Ostlere tarafından canlandırılır.

Waymar.jpg

Görünüş ve Karakter

Waymar yakışıklı, zarif ve incedir, gri gözleri vardır. Önce giysiler giyer. Ötekiler tarafından öldürülüp Wight olarak yeniden doğduğunda gözleri mavi renk almış ve dokunduğu yerler buz tutmuştur.

Gece Gözcüleri'nin daha tecrübeli kardeşlerine karşı kibirlenir ve adalet arayışı sürdürür.

Tarihi

Bir lordun üçüncü oğlu olduğu için toprakları yada serveti olmayacaktı, bu nedenle Gece Gözcüleri'ne katılmayı seçti. Sur'a gidişte babası tarafından eşlik edildi ve her ikiside Kışyarı'nda misafir oldular. Misafirlik boyunca Sansa Stark ona çılgınlar gibi aşık olduğunu düşünür. Gece Gözcüleri arasında davranışları ve görünüşüyle Gared ve Will dahil birçok kardeşi tarafından alay edilir.

Seri başlamadan kıza bir süre önce Lord Kumandan Mormont, Tekinsiz Orman'daki bir grup yabanılı kontrol etmek üzere Sör Waymar'ı gönderdi. Gared ve Will'de ona eşlik etti. Üçü arasında en tecrübesiz Waymar'dı, sadece yarım yıl Gece Gözcüleri'nde yer almıştı ama Mormont onun yanına en iyi adamları olan Gared ve Will'de göndermişti. Söylenenlere göre Mormont'un bu kararı vermesinde Waymar'ın şövalye oluşu ve babasının sorun çıkarmaması için verilmiştir.

Dokuz gün boyunca üç yabanıl grubunu izlediler. Önce kuzeye, sonra kuzey doğuya ve sonra tekrar kuzeye hareket ettiler. Hava ise soğumaya başlar. Dokuzuncu günde Will giderek endişenmeye başlar, amansız ve soğuk bir şey sanki onu izliyormuş gibi hisseder ve aynı hissi Gared'de hissettiğini söyler. Dokuzuncu günün sonunda Yabanıllar'ı yakalarlar. Will bilgi toplamak için yabanıl kampına yaklaşır, erkek ve kadın sekiz kişi görür. Ancak Uzun bir süre boyunca herhangi bir hareket görmedi. Geri döndüğünde Gared ve Sör Waymar'a yabanılların muhtemelen soğuktan dolayı öldükleri söylenir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Waymar, Gared ve Will aşağıdaki ölmüş Yabanıllar konusunda ne yapacaklarını düşünürler. Gared Sör Waymar'a Sur'a dönmelerini söyler ancak işe yaramaz. Sör Waymar, Sur'un ağladığı bu günlerde sekiz yetişkin insanın soğuktan nasıl öleceğinisorgular ve olası bir cinayeti düşünür. Bu yüzden üç adam cesetlerin başına gider. Onlar yabanıl kampına yaklaşırken hava kararmış ve yarım ay çıkmıştır. Gared bazı şeylerin yanlış gittiğini düşünür ve Sör Waymar'a geri dönmeleri gerektiğini söyler ancak genç şövalye yaşlı akıncıyla alay eder.

Sör Waymar Gared'e atlarla kalmasını, bir süre yürüyeceklerini söyler. Gared bazı düşmanlardan korunmak için ateş yakmak ister. Sör Waymar ise onun aptal olduğunu söyleyerek azarlar. Will ilerlesede Sör Waymar'ın giysileri ve uzun kılıcı çalılardan geçmesine engel olur. Yabanıl kampına geldiklerinde Will ve Waymar cesetleri bulamazlar. Will onları bulmak için bir ağaca tırmanır, bu sırada belirgin bir soğuğun geldiğini hisseder. Aniden Sör Waymar Ötekiler tarafından saldırıya uğrar. Cesurca onlara karşı koysada hızla öldürülür. Ötekiler'in gittiğine emin oluncaya kadar Will ağaçta kalır. Will aşağı indiğinde Sör Waymar saldırıya geçer ve onu boğarak öldürür, bir Wight'a dönüştürür.

Lord Kumandan Jeor Mormont, Sur'un koşulları hakkında bilgi vererek destek vermesini umduğunu Tyrion Lannister'a Will ve Sör Waymar'ın kayıp olduğundan bahseder. Deneyimsiz Sör Waymar'a komutayı verdiği için kendini aptal olarak görür. Gared kendinden daha uzun süredir Sur'da olan Gared'in kaçacağına asla inanmaz. Ancak Lord Eddard Stark Gared'in kafasını gönderir. Diğer iki adam hakkında ise hiçbirşey bilinmez. Mormont onları aramak için Benjen Stark'ı gönderir ve şimdi oda kaybolur. Benjen'i araması için hiç korucusu yoktur.

Alıntılar

Benimle dans et.

Waymar'dan Ötekiye

Aile

 
Yohn
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andar
 
Robar
 
Waymar
 
Ysilla
 
Mychel Redfort