Willem Darry

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Darry Hanesi .png
Willem Darry
Darry Hanesi .png
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Kızıl Kale'nin silah ustası
Bağlılık Darry Hanesi
Targaryen Hanesi
Irk Nehirli
Ölüm 289FS yada 290FSBraavos
Kitap(lar) Taht Oyunları (Bahsedildi)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)

Sör Willem Darry, Darry Hanesi'nden bir şövalyedir ve Kral Aerys II Targaryen döneminde Kızıl Kale'nin silah ustasıdır. Robert'ın İsyanı sonrasında dahil Targaryen Hanesi'ne derinden sadık kalır. Yarı resmi kaynaklara göre kardeşi Kral Muhafızları'ndan Sör Jonothor Darry'dir.

Görünüş ve Karakter

Willem Targaryen Hanesi'ne sadık bir adamdır. Yarı kördür ve gri bir ayıya benzer. Huysuz ama nazik bir sesi vardır, buruşuk elleri deri gibi yumuşaktır.

Hayatı

Prens Rhaegar Targaryen şövalye olmaya karar verdiğinde Kızıl Kale'nin silah ustası Sör Willem'in yanına gider.

Kral Aerys II Targaryen Prens Rhaegar Targaryen'in Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda öldüğünü öğrendikten sonra Kraliçe Rhaella Targaryen ile Prens Viserys Targaryen'i Ejderha Kayası'na gönderir, muhtemelen Willem'de onlarla gitmiştir. Kral'ın Şehri'nin Yağmalanması'nda Kral Aerys'in, doğum sırasında da Kraliçe Rhaella'nın ölümüyle Ejderha Kayası garnizonu Viserys ile Daenerys'i yeni Kral Robert Baratheon'a satmayı kabul eder. Ancak garnizon karara varmadan ve Stannis Ejderha Kayası'na saldırı başlatmadan Willem dört sadık adamıyla Viserys ile Daenerys'i emniyetle Braavos'a kaçırır.

Braavos'da Willem Viserys ve Daenerys ile kırmızı kapılı bir evde yaşar. Braavos'ta iken Oberyn Martell onları ziyaret eder ve Braavos'un Deniz Titanı'nın da şahit olduğu bir anlaşma yapılır, buna göre Viserys vakti geldiğinde Arianne'le evlenecek ve Dorne Demir Taht konusunda Viserys'e yardım edecektir. Bununla birlikte 289FS yada 290FS yıllarında Daenerys beş yaşında iken Willem hastalanır, yavaş yavaş hastalığı artar ve sonunda ölür. Ev sahipleri bir zaman daha iki çocuğa baksa da sonunda çocukları dışarı atarlar.

Alıntılar

Sör Willem iyi bir adamdır.

Oswell Whent'den Eddard Stark'a

Ben küçükken kimse beni güvende tutmadı. Sör Willem yaptı ama öldü.

Daenerys Targaryen'nden Missandei'ye