Wun Weg Wun Dar Wun

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Wun Weg Wun Dar Wun
Aleksandar Radovanovic'in Çizimi
Karakter Bilgisi
Lakap Wun Wun
Irk Dev
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı(Görüldü)

Takma adı Wun Wun olan Wun Weg Wun Dar Wun, Sur’un ötesinde yaşayan bir devdir.

Karakter

Wun Wun, Eski Dil’i yarım yamalak konuşur. On iki adam gücündedir ve vejetaryendir.

Son Olaylar

Ejderhaların Dansı

Lord Kumandan Jon Kar yeni nöbetçilerle birlikte Tekinsiz Orman’daki büvet ağacı koruluğuna gitmiştir. Burada yabanıllarla birlikte Wun Weg Wun Dar Wun’u da bulmuşlardır. Yabanıl olan yeni Gece Nöbetçi’si Leathers sayesinde bir kavga yaşanmamıştır ve buldukları yabanılları Kara Kale’ye götürmeye ikna etmişlerdir. Leathers, deve Wun Wun diye seslenmektedir.

Wun Wun, Kara Kale’ye gelmeden önce hiç şarap içmemiştir. Ancak burada şarabı çok sevmiştir. Hardin Kulesi’nin giriş salonunda uyur.

Kraliçe Selyse, Kara Kale’ye vardığı zaman Wun Wun onun ve kızı Prenses Shireen’in önünde diz çökmüştür. Prenses Shireen devden çok etkilenmiştir. Wun Wun’un dikkati sağa sola zıplayıp kar yığınının üstüne düşen Yamalı Yüz tarafından dağıtılmıştır. Çok gürültülü bir şekilde gülmüştür ve bu durum Kral Dağı’ndan Sör Patrek’in kılıcını çekmesine neden olmuştur.

Jon, Ramsay Bolton’un mektubunu aldığında, Wun Wun’un gürlediğini ve bir adamın çığlık attığını duymuştur. Jon, Hardin Kulesi’ne vardığında Wun Wun’un kanadığını ve Sör Patrek’in cesedini kulenin duvarına çarptığını görmüştür.

Alıntılar

Hodor’dan iki kat iri, iki kat güçlü, onun yarısı kadar zeki.

Wun Wun, Jon’a Hodor’u hatırlatıyordu.

Olayın İç Yüzü

Wun Wun, Sör Patrek’i George R. R. Martin’in bir arkadaşıyla girdiği iddiayı yerine getirmek için öldürmüştür. George, New York Giants amerikan futbol takımının taraftarıdır. Ancak arkadaşı Patrick, Dallas Cowboys’u desteklemektedir. Wun Wun muhtemelen New York Giants takımında 11 numaralı formayı giyen oyun kurucu Phil Simms ’in adına isimlendirilmiştir.