Wylis Manderly

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
ManderlyHanesi.PNG
Wylis Manderly
ManderlyHanesi.PNG
Manderly.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Sör
Bağlılık Manderly Hanesi
Kitap(lar) Taht Oyunları
Kralların Çarpışması
Kılıçların Fırtınası
Kargaların Şöleni
Ejderhalarla Dans

Sör Wylis Manderly, Manderly Hanesi'nin bir üyesidir. Lord Wyman'ın en büyük oğludur. Oldukça şişman bir adamdır, keldir ve palabıyık bırakır. Sessizdir ve ciddidir.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Sör Wylis, Robb Stark sancaktarlarını çağırdığında Beyaz Liman'dan adamlarını komuta eder. Kuzeyli ordu ikiye ayrıldığında Lord Roose Bolton'ın komutası altında yer edinir. Yeşil Çatal Savaşı'nda esir alınır.

Kralların Çarpışması

Tywin Lannister, eğer Lord Wyman, Robb Stark'tan desteğini geri çekerse hiçbir şey karşılığında Sör Wylis'i babasına vereceğini teklif eder. Lord Wyman onu geri çevirir. Tyrion Lannister tutsak değişikliyle Willem Lannister karşılığında Harrion Karstark ve Sör Wylis'i değiştirmeyi teklif eder. Tutsak değişimi için beklerken, Sör Wylis tutulduğu yerde Harrenhal'ın mutfaklarına uğraması için götürülür.

Kılıçların Fırtınası

Kuzeyli adamlar Harrenhal'ı ele geçirdiğinde serbest bırakılır ama tekrardan Üç Dişli Mızrak boyunca bir anlaşma dahilinde tutsak alınır.

Kargaların Şöleni

Demir Taht, eğer bir kez bağlılığını kanıtlarsa oğlunun geri döneceğini belirten bir kuzgunu Wyman Manderly'e yollar. Wyman'ın sözde Davos Seaworth'u idam etmesinden sonra, Demir Taht varisini geri gönderme kararı alır.

Ejderhalarla Dans

Sör Wylis karısını ve kızlarını görmek için Beyaz Liman'a geri döner. Babası oğlunun onuruna bir hoşgeldin ziyafeti düzenler.

Aile

 
 
 
 
Wyman Manderly
 
 
 
 
 
Ramsay Bolton
 
{Donella
Manderly}
 
{Halys
Hornwood}
 
 
Marlon Manderly
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wylis Manderly
 
Leona Woolfield
 
{Wendel
Manderly}
 
 
 
 
 
 
{Daryn Hornwood}
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wynafryd Manderly
 
Wylla Manderly