Wylla Manderly

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Wylla Manderly
Karakter Bilgisi
Bağlılık Manderly Hanesi
Doğum +/- FS 284
Kitap(lar) Kargaların Şöleni
Ejderhalarla Dans

Wylla Manderly, Sör Wylis Manderly ve Leona Woolfield'ın ikinci kızıdır. On beş yaşında bir bakiredir.

Görünüş

Cafcaflı bir yeşile boyadığı ve ördüğü çok uzun sarı saçlara sahiptir. Ancak kaşları sarıdır. İnce, tiz bir sesi vardır.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Büyükbabası Wyman Manderly'den önce Davos Seaworth, Deniz Adamı Sarayı'nda belirdiğinde Wylla, ablası Wynafryd Manderly ile birlikte arkasında durur. Davos, Kral Stannis'in onlara intikam teklif ettiğini Lord Manderly'e anlatır ve Wylla ince bir sesle "evet" der, ondan sonra açıklar:

"Onlar Lord Eddard'ı, Leydi Catelyn'i ve Kral Robb'u öldürdüler. O bizim kralımızdı! Cesurdu, iyiydi ve Freyler onu öldürdü. Eğer Lord Stannis onun intikamını alacaksa, biz de Lord Stannis'e katılmalıyız."


Büyükbabası onu sessiz kız kardeşlere göndermekle tehdit ederek sakinleşmesini sağlar. Sakinleşmeyecektir ve Manderly Hanesi'nin Stark Hanesi'ne yaptığı bağlılık yeminlerini söyleyerek devam eder. En sonunda annesi, Leydi Leona, onu salondan sürükleyerek çıkarmak zorunda kalır. Küçük Walder Frey ile nişanlanacağı planlamıştır. Lord Wyman, Davos'a gerçek duygularını belli ettiğinde hernasılsa daha sonra Wylla'ya oldukça cesur der.

Wylla Manderly

Verilen sözü biliyorum, Üstat Theomore söyleyin onlara! Fetih’den 1000 yıl önce bir söz verildi. Kurt İni'nde eski ve yeni tanrıların önünde yeminler edildi. En çaresiz durumdayken ve yanımızda hiçbir dostumuz yokken, evlerimizden kovulduğumuz ve hayatımız tehlikede olduğu zamanlar kurtlar bizi kabul ettiler, bizi beslediler ve bizi düşmanlarımıza karşı korudular. Bu şehir bize verdikleri topraklarda yapıldı. Bunun karşılığında daima onların adamı olacağımıza dair yemin ettik. Starkların adamı olacağımıza!

Aile

 
 
 
 
Wyman Manderly
 
 
 
 
 
Ramsay Bolton
 
{Donella
Manderly}
 
{Halys
Hornwood}
 
 
Marlon Manderly
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wylis Manderly
 
Leona Woolfield
 
{Wendel
Manderly}
 
 
 
 
 
 
{Daryn Hornwood}
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wynafryd Manderly
 
Wylla Manderly