Yüce Septon (Fetih Savaşı)

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yedi Yıldız.Png
Yüce Septon
Yedi Yıldız.Png
Karakter Bilgisi
Unvan Yüce Septon
Yüce Kutsal
Bağlılık Yedi İnancı
Kitap(lar) Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)

Yüce Septon, yaklaşık 300 yıl önce Aegon'un Fethi sırasında Yedi İnancı'nın Yüce Septon'u olmuştur. Yüce Septonlar göreve geldiklerinde eski isimlerini bıraktıkları için gerçek adı bilinmez.

Tarihi

Fatih Aegon ve kız kardeşlerinin karaya çıktığı haberi geldikten sonra Yüce Septon Eski Şehir'deki Yıldızlı Sept'e kendisini kilitlemiş, yanına ekmek ile su dışında birşey almamış ve yedi gün ve yedi gece oruç tutarak dua etmiştir. Bilge ona görünmüş ve Targaryen'lerin Eski Şehir'e geleceğini göstermiş, ejderha alevinin şehri yakıp yıkacağanı ve buna engel olacak birşey olmadığını söylemiştir.

Lord Banfred Hightower dindar bir adamdır ve Yüce Septon'un sözlerini önemser, Eski Şehir'de askerleriyle onların gelişini bekler. Aegon güneye geldiğinde şehrin kapılarını açar ve Aegon'un otoritesine teslim olur. Yüce Septon Fatih Aegon'u yedi yağ ile mesheder ve Westeros'un tek gerçek kralı olduğunu ilan eder. Yüce Septon'un bu hareketi Westeros'daki muhalefeti köşeye sıkıştırır.

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Yeni Yüce Septon Yüce Baelor Septi'ndeki toplantıda Cersei Lannister'a bu Yüce Septon'u anlatır. Lord Banfref Hightower'ın Yüce Septon'un kehanetini önemsediğini söyler. Kraliçeye tıpkı 300 yıl önce olduğu gibi hızlı bir şekilde yedi gün yedi gece dua edeceğini bildirir. Cersei daha uzun olacak mı diye sorduğunda gerekirse diyerek cevaplar.

Alıntılar

Onun gibi yapmalıyım. Üç yüz yıl önceki gibi. Dua etmeliyim, hızlı bir şekilde

Yüce Serçe'den Cersei Lannister'a