Yanan Sept Savaşı

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yanan Sept Savaşı
Tarih FS 299
Yer Nehir Toprakları'nda ismi bilinmeyen bir sept
Sonuç Sancaksız Kardeşlik'in zaferi
Taraflar
Sancaksız Kardeşlik Cesur Dostlar
Kumandanlar
Beric Dondarrion
Myr'li Thoros
Utt
Güçler
Bilinmiyor Bilinmiyor
Kayıplar
Kyle
Watty (Yaralı)
Utt
İki Dothraki haricinde hepsi ya öldürüldü ya asıldı

Yanan Sept Savaşı, Beş Kralın Savaşı sırasında Nehir Toprakları'nda gerçekleşen bir mücadeledir.

Başlangıç

Kanlı Oyuncular olarak da bilinen paralı askerler grubu Cesur Dostlar, bir birliğini aralarında bir septin, değirmenin, birahanelerin ve ahırlarında bulunduğu Nehir Toprakları'ndaki bir yerleşim yerini işgal eder. Küçük bir nehirin aktığı sept aralarında Lannister askerlerininde bulunduğu askerler tarafından yağmalanır.

Yıldırım Lordu Beric Dondarrion halka zarar verenlere karşı Sancaksız Kardeşlik'le misilleme yapmaya karar verir.

Savaş

Sakalsız Dick ve Mudge tarafından korunan Arya ve Gendry septe bakan ormanlık bir alanda savaşı izlerler.

Okçular Anguy, Kyle ve Notch'un şafaktan kısa bir süre önce üç kanlı oyuncuyu öldürmesiyle savaş başlar. Aralarında Myr'li okçular, Ibben'liler, Dothraki'ler, Volantis'liler ve diğer ırklardan oluşan Cesur Dostlar üyeleri septin içerisindelerdi. Septi ateşli oklarla yakmalarının ardından oyuncular dışarı çıkarlar ancak onları dışarda Beric Dondarrion ve kardeşlik üyeleri karşılar. Bu sırada ahırlarda da mücadele başlamıştı. Kyle öldürülür ve intikamı Lem tarafından alınır. Myr'li Thoros ve Beric Dondarrion oyunculara karşı yanan kılıçlar ile savaşırlar ve genç Lord Edric Dayne Beric'in yanında savaşır. Cesur Dostlar kısa bir savaştan sonra teslim olurlar.

Sonuç

Şanslı Jack, Harwin ve Aykasabalı Merrit yanan septin yıkılmasından önce sekiz kahverengi dostu kurtarırlar. Beric'in elinden kaçan iki Dothraki dışında hayatta kalan tüm oyuncular esir alınır. Cesur Dostlar'ın rezil septonu Utt kilerin altında saklanırken bulurlar. Eleştirilere ve bahanelere rağmen Utt ve paralı haydutlar Beric tarafından asılırlar.

Kurtarılan kahverengi dostlar Beric tarafından haydutların tahrip ettiği septin yakınlarında bir handa ağırlanırlar.

Alıntılar

Onlardan kalanları Harrenhal'a geri götürelim. Sülük Lordu ile keçisine uykusuz geceler verelim ve daha fazlasını alalım.

Beric Dondarrion'un iki kaçağı öğrenmesinin ardından söyledikleri