Yaprak

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yaprak
Karakter Bilgisi
Bağlılık Son Yeşilgören
Irk Ormanın Çocukları
Kültür Ormanın Çocukları
Kitap(lar) Ejderhalarla Dans

Yaprak, Son Yeşilgören'e bağlı olan Ormanın Çocukları'ndan biridir. Yaprak, Ormanın Çocukları arasında Westeros'un Yaygın Dil'ini konuşabilen tek kişidir. Yaprak, dişi bir Çocuktur. Ejderhalar'ın zamanlarında doğmuştur ve insanların dünyasında izlemek, dinlemek ve öğrenmek için 200 yıl dolaşmıştır. Aslında hala insanların dünyasında kalabilirdi fakat zamanla bacakları hassaslaştığı ve kalbi zayıfladığı için evine dönmüştür. Yüksek ve tatlı kadın sesi vardır. Söylediği şarkılarBran'ın hiç duymadığı garip bir müzik ve düşündüğünde kalbinin sızlamasına sağlayan kederli bir tına sahiptir. İsme ihtiyacı olduğunda kendisine Yaprak der.

Görünüm

Ormanın Çocukları'ndan biridir. Kestane rengi cildi, geyiklerdeki gibi alacalıdır. Vücudu üzerinde solgun noktaları ve büyük kulakları vardır. Yapraklardan yapılmış bir pelerin giyer. Büyük altın ve yeşil renklerinde berrak gözleri vardır. Gözleri kedilerinkine benzer. Kahverengi, kırmızı ve altın, sonbahar renklerinde sarmaşıklar, dallar ve solmuş çiçekler aracılığıyla örülmüş saçları vardır.

Son Olaylar

Bran, Meera, Jojen ve Hodor'u wightların elinden bir meşale ile kurtarmış ve onları Son Yeşilgören'nin mağarasına götürmüştür. Bran'ı eğiten Son Yeşilgören'ne yardım eder ve Bran'a Yürekağacı Hamuru vermiştir.