Yaya Durağı'nın Vance Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yaya Durağı'nın Vance Hanesi
Vance.png
Hane arması dörde bölünmüş zeminin çaprazlamasına olacak şekilde; beyaz zemin üzerine siyah ejderha, siyah zemin üzerine sarı halka ve içine iki altın göz
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Yaya Durağı
Şimdiki Lord Lord Karyl Vance
Bölge Nehir Toprakları, Westeros
Unvan Yaya Durağı Lordu
Bağlılık Harrenhal-Baelish Hanesi
Diğer Kol(lar) Atranta-Vance Hanesi
Kurucu Armistead Vance

Yaya Durağı-Vance Hanesi, Nehir Toprakları’nda iki kola ayrılan büyük ve soylu bir hanedir diğer kolu Atranta-Vance Hanesi'dir.

Armaları yada sözleri kitaplarda görünmez. Yarı resmi kaynaklara göre armaları dörde bölünmüş zeminin çaprazlamasına olacak şekilde; beyaz zemin üzerine siyah ejderha, siyah zemin üzerine sarı halka ve içine iki altın gözdür.

Smallwood Hanesi Yaya Durağı’na yeminlidir.

Tarihi

Armistead Vance, Kral Tristifer IV Mudd'u yenilgiye uğratan Andal fatihlerinin en güçlüsüdür.

Justman Hanesi'nin çöküşünden sonraki yüzyılda Vance'ler Nehir Toprakları'ndaki ihtilaflı krallıklardan biri olur. Lord Vance Teague Hanesi ve Fırtına Kralı Arlan III Durrandon arasındaki savaşta öldürülür. Lord Robert Vance Fırtına Krallığı döneminde bir süre Nehir Kralı olur; hangi Vance dalına mensup olduğu bilinmemektedir.

Vance'lar Fetih Savaşı'nda Kara Harren'e karşı nehir lordlarının isyanına katılır..

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lannister'lar Altın Diş'e asker yığmaya başladığı zaman, Sör Edmure Tully geçitleri korumak için Lord Piper'ı ve Yaya Durağı Lordu'nu görevlendirir. Sör Gregor Clegane ve adamları Nehir Toprakları'nı yağmalamaya başladığı zaman Sör Karyl Vance babasıyla birlikte Altın Diş'in altındaki geçidi korur. Sör Karyl Vance, Sör Marq Piper ve Sör Raymun Darry Demir Taht'a rapor vermek üzere gönderilir.

Altın Diş Savaşı'nda Lannister'ların saldırısı başladığı zaman Lord Vance katledilir. Karyl yeni Yaya Durağı Lordu olur ve Marq ile Nehir Toprakları'nda Lannister'lara baskın yapar. Lord Karyl Vance, Robb Stark'ın Kuzey Kralı ilan edildiği zaman Nehir Toprakları'nda nehir lordlarının arasındadır.

Kralların Çarpışması

Robb, Nehirli lordlara evlerine dönme izni vermesinden sonra Lord Karyl Nehirova'dan Yaya Durağı'na gider.

Geçitler Savaşı'nda Lord Karyl, Nehirova'nın yukarısındaki geçitleri savunur.

Kılıçların Fırtınası

Lord Karyl, Lord Hoster Tully'nin cenazesinde tekneyi iten yedi soyludan biridir. Sör Lymond Vikary Yaya Durağı'nda tutsak edilir.

Kral Tommen Baratheon Kızıl Düğün'den sonra Lord Vance'ı affettiğine dair bir belge imzalar. Affın, Atranta Lordu için mi Yaya Durağı Lordu için mi yazıldı bilinmez ancak kral barışı memnuniyetle karşılanır.

Kargaların Ziyafeti

Vance Hanesi'nin iki dalıda Nehirova Kuşatması'nda mevcuttur ve lordları savaş meclisinde yer alır. Kuşatma bittikten sonra, Lord Karly, Sör Jaime Lannister'a Kuzgunağaç Kuşatması'na gitmesini önerir çünkü Lord Tytos Blackwood'un Lord Jonos Bracken'e asla teslim olmayacağını söyler.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Yaya Durağı-Vance Hanesi

 
 
 
Lord Vance
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Karyl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Liane
 
Rhialta
 
Emphyria
 
 

Ana dalı belirtilmemiş hane üyeleri

Tarihi Üyeler

  • Armistead Vance, Andal fatihlerinin en güçlüsüdür.
  • Lord Robert Vance, Fırtına Krallığı döneminde bir süre Nehir Kralı oldu; hangi Vance dalına mensup olduğu bilinmemektedir.

Yeminli Hane

Smallwood Hanesi