Yaz

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yaz
Karakter Bilgisi
Lakap Yeşilin Prensi
Kurt Ormanı'nın Prensi
Ormanın Prensi
Bağlılık Bran Stark
Irk Ulukurt
Doğum FS 298Kuzey
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Kargaların Ziyafeti (Bahsedildi)
Ejderhaların Dansı (Görüldü)

YazBran Stark'a ait olan ulukurttur. BozrüzgarHayaletLeydiNymeria ve Tüylüköpek'in kardeşidir.

Görünüş

Yaz'ın gümüşi gri kürkü ve sarı gözleri vardır.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Yaz, kız ve erkek kardeşleri ile birlikte Jon Kar ve Robb Stark tarafından bulunur. Bran ona isim seçerken çok zorlanır, aklından binlerce isim geçer ama hiçbirini kurda yakıştıramaz. Bran'in düşüşünden sonra her an penceresine doğru ulur. Kovulduğunda bile geri döndü ve ulumaya devam eder. Suikastçi Bran'i öldürmek için odaya girdiğinde ulukurt adamın arkasına saklanır ve adam Catelyn Stark ile meşgulken adama arkadan saldırır, boğazını parçalar ve saldırıyı durdurur. Bran komadan uyandığı zaman ona Yaz adını verir.

Tyrion Lannister'ın Kışyarı dönüşü sırasında Rickon Yaz, Bozrüzgar ve Tüylüköpek ile birlikte ortak salona girer. Tyrion'ı gördüklerinde üç kurt onu köşeye sıkıştır ve Tyrion Starkların kurtlarını çağırması sayesinde kurtulur. Bran düştükten sonra ilk ata bindiğinde Robb, Bozrüzgar, Yaz ve Tüylüköpek onu yalnız bırakır. Bir grup yabanıl Bran'i yakalayıp çalmaya çalışır. Robb, Bozrüzgar ve Yaz geri döner ve kavga başlar. Yaz Hali isimli bir yabanılı öldürür, bu sırada bıçak yarası alır. Teslim olan Osha dışındaki tüm yabanıllar öldürülür, Osha'yı da sorular sormak için esir alırlar.

Kralların Çarpışması

Tüylüköpek’in Küçük Walder Frey’i ısırmasından sonra Yaz ve Tüylüköpek tanrı korusuna yollanır. Kışyarı Theon Greyjoy tarafından ele geçirildiğinde Yaz demirdoğumluların içeri girdiklerini ve tanrı korusundan çıkmak için ağaçlara tırmandıklarını ama sonra da düştüklerini duyar. Ertesi gece iki kurt sahipleriyle birlikte kaleden kaçar, sahipleri Kışyarı'na geri dönüp mahzenlere saklanırken onlar ormanda kalır. Theon Greyjoy'un avlanma grubundan kaçarlar ve kalenin dışından Kışyarı Kuşatması'na şahit olurlar. Boltonların gidişinden sonra Kışyarı'nı ıssızlığa terk ederler, kale dışında sahipleriyle buluşurlar.

Kılıçların Fırtınası

Bran bir warg olarak üçüncü gözünü açar ve Yaz'ın içine girer. Bu esnada Yaz taze et yiyen bir kurt sürüsü ile karşılaşmaktadır. Bran Yaz'ın zihnine girer ve leş için sürü ile dövüşür. Jojen Reed'in emriyle hareket eden Hodor'un etkisiyle Bran Yaz'ın zihninden çıkmak zorunda bırakılır. Kraliçe'nin Tacı'nda Yaz Styr'in yabanıllarından birine saldırır, Jon'a kaçması için fırsat sağlar. Yaz bu sırada yaralanır ve Bran Yaz acı çekerken onun içinde zor anlar yaşar. Yaz aracılığı ile Bran rüyasına Bozrüzgar ve Robb'un ölümünü görür.

Ejderhaların Dansı

Jon Kar'ın kurt rüyasında Hayalet uzun zamandır Yaz'ı hissedememektedir. Yaz yaralı bacağı yüzünden topallayarak Bran'in Sur'un Ötesindeki yolculuğunda ona eşlik eder. Bran Yaz'ın içindeyken onun acısını hissetmektedir. Yaz, Soğukel'in ölü olduğunun kokusundan anlayabilmektedir. Terk edilmiş yabanıl köyüne vardıklarında Bran Yaz'ı avlanmaya yollar. Yaz Varamyr'in kurtlarının sürüsüyle karşılaşır, o sırada sürü kaçak Gece Nöbetçileri'nin ölülerini yemektedir. Alfa kurt, Tek-Göz, ile dövüştükten sonra Yaz sürünün liderliğini alır.

Yaz son yeşilgörenin mağarasına kadar Bran'e eşlik eder. Grup wightlar tarafından saldırıya uğradığında Bran kahramanca Yaz'ın içine girmeye çalışan Bran'i korur. Wightlar Yaprak'ın meşalesinin alevlerinden korkup kaçtıktan sonra mağaraya girer ve Bran uyanana kadar onun yanında durur.

Hakkında

Siyah olan korku ve öfke dolu, ama gri olan güçlü… Sandığından daha güçlü… Onu hissediyor musun kız kardeşim?

- Jojen Reed

Bran'in kurdunun bir adamın boğazını parçaladığını gördüm ve bu yüzden onu sevdim.

- Catelyn Stark

Yaz’ın uluması uzun ve kederliydi, özlem ve yas doluydu. Tüylüköpek’in uluması vahşiydi. Sesleri avlularda ve duvarlarda yankılanıyor, kalabalık bir kurt sürüsü Kışyarı’nı ele geçirmiş gibi kaleyi çınlatıyordu. Oysa sadece iki ulu kurt vardı... bir zamanlar altı taneydiler. Onlar da kardeşlerini özlüyorlar mıdır? diye düşündü Bran. Bozrüzgar’ı, Nymeria’yı, Leydi’yi, Hayalet’i çağırıyorlar mıdır? Onların eve dönmesini, yeniden bir arada olmayı istiyorlar mıdır?

- Bran'in düşünceleri