Yeni Kovan'ın Fossoway Hanesi

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yeni Kovan'ın Fossaway Hanesi
Fossoway green.png
Hane arması Sarı zemin üstünde yeşil elma
Sözler Bilinmiyor
Yerleşke Yeni Kovan
Şimdiki Lord Sör Jon Fossoway
Bölge Menzil
Unvan Yeni Kovan Şövalyesi
Bağlılık Tyrell Hanesi
Diğer Kol(lar) Şıra Kalesi-Fossoway Hanesi
Kurucu Raymun Fossoway
Kurulma Tarihi FS 209

Yeni Kovan'ın Fossaway Hanesi, Menzil'in şövalye hanelerinden biridir. Yüksek Bahçenin Tyrell'lerinin sancaktarlarındandır.

Hanenin diğer kolu olan Şıra Kalesi-Fossoway Hanesi, Kırmızı Elmanın Fossaway'leri olarak bilinirken kendileri Yeşil Elmanın Fossoway'leri olarak bilinirler. Yeni Kovan'nın tam olarak yeri seride açıklanmadı.

Armaları sarı zemin üzerine yeşil elmadır. Hanenin sözü kitaplarda geçmez.

Tarih

Hane FS 209'da kurulmuştur,Ashford Ovası'ndaki Yedi Yargılaması'nda Raymun Fossoway, kuzeni Sör Steffon Fossoway'la farklı tarafları seçerler. Raymun arkadaşı Uzun Duncan adına dövüşebilmek için, dövüşten dakikalar önce Sör Lyonel Baratheon tarafından şövalye ilan edilir. Dövüşte karşı tarafta olan kuzeninden farklı olması için, kuzeni Steffon'un kendisi için dediği "Yeşil Oğlan" sıfatına bir gönderme olarak kalkanındaki elmayı yeşile boyadı. Ona göre, o çürük olmaktansa yeşil olmayı tercih etti.

Yeşil elmalı hanenin Ashford Turnuvası'ndan sonraki durumu bilinmiyor.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Gece Gözcüleri'nden Sör Arnell'ın annesi ismi bilinmeyen bir Yeşil Elma Fossoway'dir. Catelyn Tully, Fossoway'lerin Yeşil Elmalı armasını Acı Köprü'nün duvarlarının altında sallanırken görmüştür. Renly Baratheon'ın Acı Köprü'deki ziyafeti sırasında Catelyn Tully, Lord Mathis Rowan ve güler yüzlü Sör Jon Fossoway'in arasına oturur.

Renly'nin ölümünden sonra hanenin iki koluda Stannis'i desteklemiştir. Sör Cortnay, Fırtına Burnu kuşatması için Stannis ile konuşmasında Yeşil Elma'dan Sör Jon'u ve Sör Bryan Fossoway'i tanımıştır. Fırtına Burnu Kuşatması'nda Cortnay Penrose'un ölümünden sonra kalenin yeni kumandanı Lord Elwood Meadows ve Fossoway'lerin yirmi genç kuzeni kaleyi teslim etmiştir.

Yeni Kovan'ın Fossoway'leri Stannis'in ordusuyla beraber Kral'ın Şehri'ne gelmiştir. Lothor Brune Karasu Savaşı sırasında, 50 kişilik Fossoway Hanesi askerinin yolunu kesmiş, Yeşil Elma'nın silah ustası Sör Jon'u yakalamış, Kırmızı Elma'dan Sör Bryan Fossoway ve Sör Edwyd Fossoway'ı katletmiştir ve böylece Elma Yiyen Lothor olarak anılmaya başlamıştır. Sör Jon Fossoway, Karasu Savaşı'ndan sonra Kral Joffrey'e diz çöken soylular arasında yer almıştır.

Kılıçların Fırtınası

Tyrion, Joffrey'nin düğünü sırasında bir Fossoway ve hamile karısını görmüştür. Fossoway karını öpmüş ve karnını okşamıştır.

Kargaların Ziyafeti

Sör Jon Fossoway'in karısı Leydi Janna Tyrell, Kraliçe Margaery Tyrell'in Kral'ın Şehri'ndeki nedimelerinden biridir. Kraliçe Margaery sıklıkla Janna Tyrell ve Meredyth Crane ile birlikte görülmüştür. Duskandale savaşı sonrasında Brienne Tarth ölülerin arasında Fossoway Hanesinin işaretini görmüştür.

Üçüncü Yüzyılın Sonunda Fossoway Hanesi


Aile Kökeni bilinmeyen, hane üyeleri:

Tarihi Üyeler