Yezzan zo Qaggaz

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Yezzan zo Qaggaz
Yezzan zo Qaggaz1.jpg
Karakter Bilgisi
Lakap Sarı Balina
Unvan Bilge Ustalar
Bağlılık Yunkai
Kültür Ghiscar
Doğum , Yunkai
Ölüm 300 FSMeereen
Kitap(lar) Ejderhaların Dansı

Yezzan zo Qaggaz, Yunkai’li aşırı zengin bir köle taciridir ve Yunkai’nin Bilge Ustalar’ında yer alır. Kendisinin Yunkai’nin en zengin adamı olduğu söylenir ve bu sayede hatırı sayılır biridir.

Görünüş ve Kişilik

Sarı gözleri vardır ve ayakta duramayacak kadar şişmandır. Yezzan hastalıklıdır ve idrarını tutamaz. Bu yüzden parfüm sıksa bile her daim çiş kokmaktadır. Altın püskülleri olan sarı ipek tokar giyer. Grotesk şekilli insanlara karşı takıntılıdır ve koleksiyonuna eklemek için sürekli şekil bozukluğu olan köleler satın alır. Çok şişman olmasına rağmen, bazı Bilge Ustalar’ın aksine kurnaz ve zeki biridir.

Geçmiş

Yezzan on yıl önce Sothoros’da bir hastalığa yakalanmış ve o zamandan beri ölmektedir. Eğer birisi bu hastalığı ona kısa süreliğine bile olsa unutturursa Yezzan'ın onu ödüllendireceğini söylenmektedir.

Son Olaylar

Ejderhalarla Dans

Yunkai tarafından tutulan paralı asker birliği Rüzgarla Savrulanlar, Yezzan ile Sarı Balina diye dalga geçmişlerdir. Meereen ve Yunkai arasında barış yapıldığı zaman Meereen’in dışına köle pazarı kurulmuştur. Yezzan içlerinde Tyrion Lannister, Penny ve Jorah Mormont’un da dahil olduğu birkaç köle almıştır ve onları hizmetkarı Nurse]]’un sorumluluğuna vermiştir. Yezzan, Yunkai ile Meereen arasındaki barışa saygı gösterilmesini isteyen birkaç lorddan biridir. Daha sonra Yunkai kuşatma hatları arasında yayılan Beyaz Kısrak’a yakalanıp hastalıktan ölmüş ve bu sayede bazı köleler kaçma fırsatı yakalamıştır.Tyrion Lannister ve başka köleler diğer köle tacirleriyle kıyaslanınca Yezzan’ın aslında çok kötü biri olmadıklarını düşünmüşlerdir. Köleleri ona itaat ettikleri ve sorun çıkarmadıkları sürece onlara iyi davranmıştır. Ayrıca iyi beslenmelerini de sağlamıştır.

Yezzan zo Qaggaz Hakkında Notlar

Gözleri sarı ve çok pis kokuyor.

-Sweets