Ygritte

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Ygritte
Ygritte-roseleslie.jpg
Karakter Bilgisi
Unvan Mızrak karısı
Bağlılık Mance Rayder
Kültür Yabanıl
Doğum 280FS
Ölüm 300FSKara Kale
Kitap(lar) Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Bahsedildi)
Oyuncu Rose Leslie
TV Sezon 2
Sezon 3

Ygritte, bir yabanıl ve mızrak karısıdır. Jon Kar'ın sevgilisi olmuştur.

Görünüm

Ygritte 19 yaşındadır ve yaşına göre kısa olarak tarif edilir. Sıska olmasına rağmen güçlüdür. Yuvarlak yüzü, küçük elleri ve çarpık beyaz dişleri vardır. Ayırt edici en büyük özelliği ateş gibi turuncu saçlarıdır. Yabanıllar arasında turuncu(kızıl) saç şans olarak görülür ve bu saçlara sahip kişiler için "ateş tarafından öpülmüş" derler.

Son Olaylar

Kralların Çarpışması

Ygritte, Orell ve diğerleriyle Çıngıraklı'nın keşif grubundaydı. Fakat Jon Kar ve Taşyılan'ın da dahil olduğu Gece Nöbetçileri'nin Çığlık Geçiti'ndeki pususuna yakalanmıştır. Yoldaşları katledilmiştir ama Jon Kar'ın bir kadını öldürememesinden dolayı kurtulmuştur. Gece Nöbetçileri'ne, yabanıllar hakkında çok az bilgi verir. Onunla ne yapılacağını bileceğini düşündüğünden Jon onu Qhorin Yarımel'e götürür. Onu öldürmesi için emir alan Jon Kar bunu yapamadığından onun kaçmasını sağlar. Jon Kar, Qhorin'in emirleri altında onu öldürdüğünde, Ygritte, Jon'un pelerininden vazgeçtiğini iddia ederek yabanıllara sunmuştur.

Kılıçların Fırtınası

AniaEm tarafından Ygritte.

Jon'un, Mance Rayder ile tanışmasının ve pelerininden vazgeçtiğine ikna olmasının ardından, onu Tormund Devfelaketi ile keşfe göndermiştir. Ygritte, Jon'u, Tormund'un birliğinde takip etmiştir ve Jon'un bunu reddetmesine rağmen düzenli olarak onunla beraber yatmıştır.

Yabanıllar, Sur'a doğru yol aldıklarında İlk İnsanların Yumruğu'nda yapılan bir katliama şahit olmuşlardır. Mance ise Gece Nöbetçileri'nin güçlerinin orada olduğunu ona söylemedi diye Jon'a kızmıştır. Jon'u kurtarmak için Ygritte birkaç yalan uydurarak Mance'ye ikisi arasında cinsellik olduğunu söylemiştir. Bu bilgi Mance'nin, Jon'un Gece Nöbetçileri'ne sırt döndüğüne ikna olmasını sağlamıştır. O gece Ygritte, Jon'u baştan çıkartmış ve Sur yolculuğu boyunca ikisi arasında ateşli ve çok sık bir şekilde cinsel ilişkiler başlamıştır. Jon'a, Sur'un güneyinden Kara Kale'ye saldırmak için Styr ekibine katılması emredilince, Ygritte de onlara katılmıştır. Sur'un güneyinde Kraliçe Tacı'nda, Styr'nin grubu yalnız bir şövalye yakalar. Hala Jon'un sadakatinden şüphe eden Styr, Jon'a onu öldürmesini emreder. Jon bunu reddedince Ygritte adamın boğazını kesmiştir. Şiddetli bir tartışma yaratan bu karışıklık anında Bran Stark'ın ulu kurdu, Yaz ortaya çıkmıştır. Bu karışıklık sırasında Ygritte'nin Jon'u ayağından vurmasına rağmen Jon kaçmıştır. Ygritte, Styr'ın grubuyla Kara Kale'ye devam etmiştir. Fakat Jon, düşmanların geldiğini söyleyerek kaleyi uyarmıştır ve yabanıllardan gelen bu saldırı engellenmiştir. Yabanıl grubun geri kalanı ile birlikte Ygritte'de ölümcül bir okla yaralanarak öldürülmüştür. Jon, savaş alanında Ygritte'yi bulmuş ve Ygritte onun kollarında ölmüştür.

Alıntılar

Hiçbir şey bilmiyorsun, Jon Kar.