Yohn Royce

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Royce Hanesi.png
Yohn Royce
Royce Hanesi.png
Yohn-royce.png
Karakter Bilgisi
Lakap Bronz Yohn
Unvan Taşyazı Lordu
Bağlılık Royce Hanesi
İstidacı Lordlar
Irk Vadili
Kitap(lar) Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Bahsedildi)
Kılıçların Fırtınası (Bahsedildi)
Kargaların Ziyafeti (Görüldü)
Ejderhaların Dansı (Bahsedildi)
Oyuncu Rupert Vansittart
TV Sezon 4
Sezon 5
Sezon 6

Yohn Royce yada bilinen adıyla Bronz Yohn, Taşyazı Lordu ve Royce Hanesi'nin başıdır. Arryn Hanesi'ne yeminlidir. Arryn Hanesi'ne yeminlidir. Sör Andar, Sör Robar ve Sör Waymar adında üç oğlu ve Ysilla adında en az bir kızı vardır. Televizyon dizisinde Rupert Vansittart tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş

Yüzünü kaplayan gri saçları, bulut grisi gözleri ve gür kaşları vardı. Uzun, büyük ve boğumlu elleri ve gürleyen bir sese sahiptir. Onu kötülüklerden koruduğuna inandığı binlerce yıllık bronz bir zırh giyer.

Tarihi

Lord Yohn turnuva meraklısı bir şövalye gibiydi, Harrenhal Turnuvası'nda Prens Rhaegar Targaryen'e, Lannis Limanı Turnuvası'nda Sör Jorah Mormont'a yenilir. Prens Joffrey Baratheon'un isim günü için yapılan turnuvada ise Myr'li Thoros'un yanan kılıcına mağlup olur.

Lord Tywin Lannister Royce Hanesi'nden bir kızla oğlu Tyrion'u evlendirmek ister ama reddedilir.

Lord Royce 296FS'de Gece Gözcüleri'ne katılmak için Kuzey'e giden küçük oğluna eşlik eder. Yolda Kışyarı'nda konaklarlar. Yohn burada avlanır, Lord Eddard Stark ve Sör Rodrik Cassel'le güreşir ve her ikisinide yener.

Son Olaylar

Taht Oyunları

Lord Royce, oğulları Andar ve Robar Kral'ın Şehri'ndeki El Turnuvası'na katılır. Turnuva sonrası Kral'ın Şehri'nde kalır ve Kral Robert Baratheon'un öldüğü yaban domuzu avına katılır. Robert'ın ölü gibi yattığı sırada Petyr Baelish, Kraliçe Cersei Lannister'ı ve çocuklarını tutuklaması için olası müttefikler arasında Yohn Royce'u sayar ancak Ned Altın Pelerinliler'e güvenir.

Kralların Çarpışması

Yohn'un ortanca oğlu Sör Robar Royce Kral Renly Baratheon'un öldürülmesinden sonra Sör Loras Tyrell tarafından öldürüldü.

Kılıçların Fırtınası

Sör Kevan Lannister'a göre Yohn Lysa'nın taliplerinden biridir. Yohn Beş Kralın Savaşı'na girmek için Lysa'ya baskı yapar, muhtemelen Lannisterlara karşı Nehirova'yı savunmak ister.

Kargaların Ziyafeti

Leydi Lysa Tully'nin öldürülmesinin ardından Lord Yohn diğer beş Vadi lordunu Taşyazı'ya çağırır ve İstidacı Lordlar'ı oluşturan belgeyi imzalarlar. Nestor Royce Serçeparmak'a Yohn'un niyetleri arasında olan Leydi Lysa'yı öldüren Marillion'u sorgulama ve Vadi Koruyucusu olan Lord Baelish'in görevden alma haberini verir.

İstidacı Lordlar daha sonra Lord Baelish'le görüşmek için Kartal Yuvası'na tırmanırlar, orada Yohn'a Alayne tanıtılır. Yohn grubun desteğiyle Lord Robert Arryn'i Taşyazı'ya götürüp ona orada yaverlik eğitimi vererek Jon Arryn'in gururlanacağı şekilde şövalye yapma niyeti olduğunu söyler. Ancak daha sonra Kartal Yuvası'nda öfke hali alır ve Sör Lyn Corbray'ın saldırısını Sör Lothor Brune engeller bu nedenle Lord Baelish'e bir yıl Vadi'nin Koruyucusu unvanı verilir.

Lord Baelish Sansa'ya planları için tehdit olacak tek İstidacı Lordun Lord Yohn olacağını söyler. Lord Yohn sadece yaverler için Taşyazı'da turnuva düzenler. Harrold Hardyng turnuvayı kazanır ve ödül olarak şövalye ilan edilir.

Ejderhaların Dansı

Beyaz Liman'a gelen Kız Kardeşliler'in verdiği haberlere göre, Lord Yohn Vadi iktidarındaki Lord Baelish'i yıkacağını toplum içinde alenen söyler.

Aile

 
Yohn
 
Bilinmiyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Andar
 
Robar
 
Waymar
 
Ysilla
 
Mychel Redfort