Yunkai

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Küçük resim oluşturmada hata: Dosya bulunmadı
Köle Körfezi'nde Yunkai'nin konumu.
Yunkai
Köle Körfezi'nde Yunkai'nin konumu.
Yunkai amblemi

Yunkai, Sarı Şehir olarakta bilinen Köle Körfezi'nin doğu kıyısında bulunan bir şehirdir. Batısında Yaros adaları yatmaktadır. Yunkai'nin Kuzeyi sahipsiz topraklardır. Ana ticaret kölelik ile sağlanır. Genel olarak yatak köleleri pazarlarlar. Şehir, sarı tuğlalar ile yapılan harap duvarlar ve uzun basamaklı piramitlerden yapılmıştır. Amblemleri bir haripiadır (bir kadın vücudu, kollar yerine yarasa kanatları, bir kartalın ayakları ve akrep kuyruğu.). Pençeleri bir kırbacı ve demir zinciri kavrar. Bilge Ustalar denen köle tacirleri tarafından yönetilir. Valyria dilinin farklı bir lehçesini konuşurlar.

Yunkai tek seferde yaklaşık beş bin köleden oluşan bir ordu ile dolabilir.

Köleler

Yunkai de, haremağaları ancak testisleri kesilerek yapılır. Yunkai, savaşçı değil, yatak köleleri tacirliği ile bilinir. Yunkai'de ki bir köle, zevkin yedi sesini ve on altı pozisyonunu bilir.

Son Olaylar

Kılıçların Fırtınası

Daenerys Targaryen, şehre saldırı başlattığında, bu gücü paralı askerler ile karşıladılar. Daenerys Targaryen, paralı askerleri kendisi için savaşmaya ikna edip şehri mağlup eder. Yunkai'nin teslim olmasından sonra Daenerys, Meereen'e yol alır.

Ejderhalarla Dans

Daenerys'in ayrılışından sonra, Yunkai Uzun Mızraklar, Windblown ve Kedi Birliği gibi paralı askerler kiralayarak savaşa hazırlanmaya başlar. Daenerys'i yenmek için destek kazanabilmek amacıyla elçiler, Qarthve diğer özgür şehirlere sahte dedikodular yaymaya gider. Grazdan mo Eraz, Triarch'ları Daenerys Targaryen'e karşı donanmalarını göndermeye ikna etmek için Volantis'e gider. Yunkai, Daenerys'ten sonra iktidara gelmiş yönetimi devirmek için Astapor'u kuşatır. Binlerce askerden oluşan ordu, Kız General tarafından yönetilir.

Generaller

Yunkai'nin komutan olarak eksiği yoktur. Astapor Kuşatması'ndan sonra Yunkai'ye destek yolunda olan Windblown, Yunkaili lordların her yeri batırdığını gözlemler. Yurkhaz zo Yunzak baş komutandır; o kadar büyük bir tahtırevan üstünde dolaşır ki, taşınması için 40 köle gerekir. Generallerin yarısının isimleri benzer şekilde söylenmekte ve duyulmaktadır. Bu sebeple Windblown, kendi seçtikleri alaycı isimleri onlara vermiştir:

Generallerin her biri sağlıklı ve kibirlidir. Herkes kaptan ve kumandadır ve Yurkhaz zo Yunzak hariç kimseye hesap vermezler.

Alıntılar

Kanımız, Valyria ağlayan bir çocukken bile imparatorluğu olan eski Ghis'ten gelir."

- Grazdan mo Eraz


Yunkai'yi daha önce bağışladım ama bu hatayı tekrar yapmayacağım. Bana saldırmaya cüret ederlerse, bu sefer Sarı Şehirlerini yerle bir edeceğim.

- Daenerys Targaryen'den Xaro Xhoan Daxos'a