Anasayfa

Game Of Thrones Viki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Beige-bg rounded02.png
Karakter Önizlemesi
Rhaegar Targaryen

Prens Rhaegar Targaryen, 2.Aerys’in büyük oğlu ve tahtın varisiydi. Aynı zamanda Ejderha Kayası prensiydi. Rhaegar sıradan halk arasında çok popülerdi. Rhaegar, Robert’ın İsyanı’nda hayatını kaybetti. Bu isyanı tetikleyen Lyanna Stark’ın Rhaegar tarafından zorla kaçırıldığının iddia edilmesiydi. Rhaegar, Targaryen Hanesi’ne bağlı kişiler tarafından kahraman biri olarak hatırlanır.

Rhaegar son derece zeki biriydi ve kafasına koyduğu şeyi yapardı. Yetenekli bir müzisyen ve şövalye olduğu düşünülürdü. Summerhall un Gölgesinden derinden etkilenmişti çünkü Rhaegar keder içinde doğmuştu ve zaman zaman hüzünlü olması buna bağlanırdı.

Çoğu kişi Rhaegar’ı saygıyla anar. Hatta bunlardan biri Robert’in en iyi arkadaşı Ned Stark’tır. Jaime hala Rhaegar'ın sesinin güçlü tonunu hatırlar. Rhaegar uzun ve yakışıklı biriydi. Koyu menekşe rengi gözleri vardı ve Targaryenlere özgü gümüşi rengi saçları vardı. Kardeşi Daenerys Targaryen çoğu kez Rhaegar ile karşılaştırılırdı ve bu karşılaştırma onun için iltifat olarak kullanılırdı. Daha FazlasıBeige-bg rounded07.png
Herkes Okumalı!

Game of Thrones Türkiye, Türkçe olarak ilk ve tek Buz ve Ateşin Şarkısı viki sayfasını açtı. Bütün bilgiler artık elinizin altında. Yapmanız gereken tek şey sağ üst köşedeki arama kutusundan istediğinizi aratmanız ve bulmanız.


Beige-bg rounded08.png
Alıntılar Önizlemesi
  • Ben kralım diyen kişi, doğru kral değildir. -Tywin Lannister
  • Başı olmayan bir adamı da geri getirebilir misin ? Altı kez değil bir sefer yeter. - Arya Stark
  • Aşk zehirdir.Tatlı bir zehirdir, evet, ama neticede öldürür. - Cersei Lannister
  • İnsanların ‘ama’ kelimesinden önce söylediklerinin hiçbir önemi yoktur. - Benjen Stark
  • Eğer öleceksem elimde savaş baltası ve ağzımda bir küfürle öleceğim. - Asha Greyjoy
  • Savaş, kız büyütmekten daha kolay - Eddard Stark
  • Babasını başarısızlığa uğrattım,ama oğlunu uğratmayacağım. - Jon Connington
  • Adalet. İntikam. Ateş ve kan. - Doran Martell
  • Rhaegar şereflice dövüştü, Rhaegar cesurca dövüştü, Rhaegar asilce dövüştü. Ve Rhaegar öldü. - Jorah Mormont
  • Hodor. - HodorKitaplarKarakterler

Westeros HaneleriÖnemli Olaylar Kronolojisi KültürCoğrafya TV DiziForum

Beige-bg rounded04.png
Vikimiz Hakkında

Game of Thrones Viki, HBO'nun Game of Thrones dizisi ve George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi için oluşturulmuştur.

UYARI: Vikideki maddeler tamamen Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisine bağlı kalınarak oluşturulmaktadır, Game of Thrones dizisindeki farklılıklar bu maddelere yansıtılmamaktadır. Ziyaretçilerimizin ve katkı sağlayan editörlerimizin bunu göz önünde bulundurmalarını rica ederiz.

Şu anda 3.541 maddemiz bulunmaktadır.

Beige-bg rounded04.png
Katkıda Bulunun

Game Of Thrones Viki, içeriğini ziyaretçilerinin oluşturduğu özgür bir viki ortamıdır. Game Of Thrones Forum hesabınızla vikimize giriş yaparak istediğiniz maddelere katkıda bulunabilir ve içeriğimizin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz vikinin kullanımı hakkında yayınladığımız kılavuzu inceleyebilirsiniz.

Beige-bg rounded03.png
Bunları biliyor muydun...


Beige-bg rounded05.png
Diğer Dillerde Viki